OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.07.2018 R. – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Od 7-15 lipca br. trwa Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej odprawiana po Mszy św. wieczorowej. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.

 

2. W poniedziałek 16 lipca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Słowo Boże wygłosi ks. Biskup Józef Wysocki W tym dniu możemy przyjąć SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI. Zapraszamy wszystkich parafian na Uroczystą Mszę Świętą Odpustową o godz. 18.00. Osoby które zadeklarowały swoją przynależność do Bractwa Szkaplerznego na Mszy św. o godz. 18.00 otrzymają LEGITYMACJE BRACTWA.  Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się AGAPA przy bigosie i domowych wypiekach. Przewidziane są też wspólne śpiewy i zabawy. Nasze Uroczystości Odpustowe rozpoczniemy GODZINKAMI KU CZCI MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ o godz. 17:30.

 

3. Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie ODPUSTU PARAFIALNEGO proszę o przynoszenie ciasta w poniedziałek tj. 16 lipca – od godziny 16:00 do 17:00. Dziękuję za wypieki, które trafią na wspólny stół odpustowy.

 

4. W przyszłą niedziele tj. 15 lipca Bractwo Szkaplerzne przed kościołem zbierać będzie ofiary do puszek na przygotowanie Uroczystości Odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dziękujemy tym wszystkim którzy tworzą Rodzinę i Bractwo Szkaplerzne i wszystkim parafianom za wsparcie.

 

5. Grupa PÓŁNOC ELBLĄG zaprasza wszystkich, by wybrać się na XXVI Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Kolejne spotkanie odbędzie dzisiaj o godz. 19:00 w parafii św. Rodziny na Zawadzie. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „PRZEZ KRZYŻ DO WOLNOŚCI”. 

 

6. Rekolekcje 17-19 sierpnia 2018 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej, w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 135.„Spragniony? Przyjdź!” (J 7, 37b-38) – słowa te będą nas prowadziły przez rekolekcje ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie z udziałem ks. Johna Bashobory z Ugandy. Zapisy przyjmowane są w salce przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu: niedziela w godz.: 10:00-13:00 oraz na stronie www.rekolekcje-elblag.pl telefon kontaktowy: 606181748 lub 573956721 (w godz. 16:00-20:00); koszt trzydniowych rekolekcji: 80 zł osoba dorosła, młodzież 50 zł.

 

7. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam „Wspólnotę Krwi Chrystusa” do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową.

 

8. W okresie wakacji zapraszamy na KONCERTY ORGANOWE do Pasłęka, które odbywają się w kościele św. Bartłomieja. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

9. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna jest w środy i soboty po Mszy św. wieczorowej.

 

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”- 5 zł.