OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.06.2018 R. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

 

1. SREBRNY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA KS. KAN. PIOTRA BRYKA. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy obchodzić 25 –lecie kapłaństwa ks. kan. Piotra Bryka, który od wielu lat pomaga w naszej parafii. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę kapłańską ks. Piotra pośród nas. Serdecznie zapraszamy.

 

2. Przed nami ostatnie dni czerwca, tym bardziej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych o godz. 17.30. CZY BYŁEŚ – CZY POMYŚLAŁEŚ O TYM SPOTKANIU?

 

3. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a zarazem imieniny ks. kan. Piotra Bryka i pana Piotra Zbierzchowskiego – organisty. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnych solenizantach. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. UWAGA !!! W tym dniu z racji powyższej UROCZYSTOŚCI nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, czyli post.

 

4. Trwają zapisy na wyjazd do Gietrzwałdu na „DZIEŃ POKUTNY” w sobotę 30 CZERWCA 2018 ROKU przeżywany pod hasłem „Od wolności wewnętrznej do wolności zewnętrznej”. Wyjazd z naszej parafii tego dnia o godz. 7:00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. W 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszamy do wspólnej modlitwy w miejscu Objawień Matki Bożej.

 

5. Od 25 maja br. w państwach unijnych, obowiązuje rozporządzenie o ochronie danych osobowych, dotyczy to wszystkich instytucji publicznych, a także Kościoła. W związku z tym, w kancelariach parafialnych przy załatwianiu różnych spraw i próśb zostały wprowadzone pewne wymogi, których nie było dotychczas. O tym, kto i w jakich okolicznościach może uzyskać różnego rodzaju: metryki, świadectwa, zaświadczenia, pozwolenia i inne dokumenty można przeczytać w informacji na tablicy ogłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z tymi informacjami, bo to pomoże nam zrozumieć, dlaczego nie wszyscy mogą uzyskać jakiegoś dokumentu kościelnego w którym ujawniane są dane osobowe.

 

6. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie w środy i soboty po Mszy św. wieczorowej.

 

7. W przyszłą niedzielę (1 lipca) taca inwestycyjna przeznaczona jest spłatę kolejnej raty za wykonane ławki dębowe do naszego Kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

 

8. W dniu dzisiejszym nasz kleryk Michał Semeniuk rozprowadza za dobrowolną ofiarą „MYŚLNIK KLERYCKI” – Pismo Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Zachęcamy do lektury i wsparcia dzieła naszych kleryków. Prośmy także szczególnie w tym wakacyjnym czasie o nowe, liczne i święte powołania do naszego Seminarium!

 

9. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30.

 

10. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając ich opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże.

 

11. Zachęcamy do  prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”- 5 zł.

 

12. Kochani – następny numer Biuletynu Parafialnego ukaże się we wrześniu.

 

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047