OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.06.2018 R. – X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj na Sumie Parafialnej o godz. 12:00 dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.

 

2. Od 3 czerwca 2018 roku  do końca sierpnia nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00, natomiast Koronka do Bożego Miłosierdzia pozostaje bez zmian.

 

3. PAMIĘTAJMY!!! W sobotę 16 czerwca br. dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18:00 z kolejną katechezą o św. Józefie. Po wspólnych modlitwach spotkanie Rady Szkaplerznej na plebanii. Obecność obowiązkowa.

 

4. W czerwcu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawianych codziennie o godz. 17.30.

 

5. W parafii zawiązała się grupa sportowa trenująca wspólnie Nording Walking. Zapraszamy na kolejne spotkanie w środę 13 czerwca o godz. 19:00 przy wejściu na ogródki działkowe przy ul. Fromborskiej (przy bramie z napisem „Bratek”).

 

6. Parafia św. Brata Alberta zaprasza na X Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach od 10 do 13 czerwca, pod hasłem: „Szczęśliwi, bo razem”. Każdego dnia Eucharystia z homilią a po niej konferencja i nabożeństwo. Początek godz. 18.00. Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

 

7. Nasze Seminarium, już po raz kolejny zaprasza młodzież męską ze szkół średnich i studentów (ewentualnie kl. III gimnazjum) na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE pod hasłem „Nieposłuszeństwo woli ojca – posłuszeństwo woli Ojca” w dniach 23-27 czerwca br., mające na celu pomoc w rozeznaniu życiowego powołania. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 czerwca br. wysyłając na adres e-mail: kolopowolaniowe@gmail.com lub telefonicznie: 55 235 51 83

 

8. W Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu organizowane są rekolekcje służące pogłębieniu życia Słowem Bożym, prowadzone metodą Lectio divina. Odbędą się one w dniach 1 – 9 lipca br. Rekolekcje Lectio divina oparte są na wielowiekowej praktyce modlitwy słowem Bożym, sięgającej początków chrześcijaństwa. Więcej informacji o rekolekcjach Lectio divina na stronie internetowej: www.cneelblag.pl.

 

9. W dniach 17-19 sierpnia br. będziemy gościli w Elblągu ugandyjskiego ewangelizatora o. Johna Bashoborę, który poprowadzi rekolekcje pt. „Poukładaj to sobie”. Jest to zaproszenie do poukładania swojego życia w mocy Ducha Świętego, którego otrzymaliśmy przez chrzest i bierzmowanie. Zapisy na stronie: www.rekolekcje-elblag.pl Zapisy także w biurze rekolekcyjnym, które mieści się w plebanii parafii katedralnej. Biuro Rekolekcyjne czynne będzie w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13:00. Kontakt z organizatorami: 606 181 748 oraz 663 543 480 (w godz. 16.00 – 20.00), lub mailowo: cne.elblag@gmail.com.

 

10. W poniedziałek 18 czerwca br. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci z Przedszkola nr 24 i dzieci z zerówki wraz z rodzicami lub opiekunami na nabożeństwo połączone z udzieleniem błogosławieństwa na czas wakacji. W czasie tego spotkania nastąpi wręczenie dyplomików.

 

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkiego dobra w życiu i błogosławieństwa Bożego.

 

13. Pan powołał do wieczności: śp. Janina Janta – Lipińska lat 82 z ul. Malborskiej; śp. Helena Jadwiga Średzińska lat 89 z ul. Mieszka I; śp. Genowefa Rzeźnikiewicz lat 90 z ul. Broniewskiego.