OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.06.2018 R. – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Rozpocznie się ona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

2. UWAGA !!! Od 3 czerwca 2018 roku  do końca sierpnia nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00, natomiast Koronka do Bożego Miłosierdzia pozostaje bez zmian.

 

3. Rodziców, których dzieci będą przeżywały w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie do kościoła: 4 czerwca br. (poniedziałek) o godz. 19.00. Proszę o zabranie książeczki od pierwszych piątków miesiąca dziecka i rodziców. Obecność obowiązkowa.

  • Próby dla dzieci: 6 (środa) i 7 (czwartek) czerwca o godz. 16.30.

 

4. W piątek – 8 czerwca br. wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo czerwcowe na godz. 16:30. A wcześniej spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą I Komunii Św. od godz. 16:00.

 

5. Za tydzień na Sumie Parafialnej o godz. 12.00 dzieci będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby nie związane z powyższą uroczystością wybrały inną godzinę Mszy Świętej. Dziękujemy za zrozumienie.

 

6. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie czerwcowym połączonym z procesją eucharystyczną i Mszy św.. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a dorosłych do przygotowania procesji. Udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

 

7. W czerwcu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie o godz. 17.30.

 

8. Zapraszamy do wspólnego uprawiania sportu (dyscyplina Nording Walking). Pierwszy taki trening już w najbliższą środę – 6 czerwca o godz. 19:00 przed kościołem. Więcej informacji w artykule biuletynu.

 

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca:

  • w pierwszy czwartek będziemy modlić się o świętość dla kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy na Mszę Św., a po Niej na ,,Godzinę Świętą”, czyli Adorację przed Najświętszym Sakramentem.

 

10. Zapraszamy osoby należące do APOSTOLATU „MARGARETKA” na wspólne spotkanie formacyjno – modlitewne w sobotę 9 czerwca br. o godz. 10.00, które odbędzie się w parafii św. Jerzego w Elblągu ul. Bema 10.

 

11. Nasze Seminarium, już po raz kolejny zaprasza młodzież męską ze szkół średnich i studentów (ewentualnie kl. III gimnazjum) na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE pod hasłem „Nieposłuszeństwo woli ojca – posłuszeństwo woli Ojca” w dniach 23-27 czerwca br., mające na celu pomoc w rozeznaniu życiowego powołania. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 czerwca br. wysyłając na adres e-mail: kolopowolaniowe@gmail.com lub telefonicznie: 55 235 51 83.

 

12. IDZIEMY DO KINA na film: „BÓG NIE UMARŁ” ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI. To kontynuacja pasjonującego cyklu, który obejrzało w Polsce 250 tysięcy widzów. Czy fakt, że większość nie wierzy, znaczy, że jesteś w błędzie? Czy można zakazać wiary, nadziei i miłości? Odpowiedź na powyższe pytania w filmie. Gorąco zachęcamy do wspólnego wyjścia jako parafia do Multikina 7 czerwca br. (czwartek) na godz. 20.00. Cena biletu 11 zł. Płacimy przy wejściu do kina.

 

13. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na uregulowanie części należności za zakupione ławki. Bóg zapłać za otwartość i zrozumienie.

 

14. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.