OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.03.2018 R. – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Puchalski były Rektor Wyższego Seminarium a obecnie Dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu. Serdecznie witamy Go w naszej wspólnocie. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Niego oraz dla całej parafii, aby słowa wypowiedziane w czasie tych dni, przemieniły nasze serca i przygotowały na radość Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji znajdziemy w Biuletynie.

 

2. W czasie rekolekcji prosimy o zgłaszanie (w zakrystii) chorych, do których księża udadzą się w środę 14 marca od godz. 15.00.

 

3. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową o godz. 16:30 dla dzieci a dorosłych i młodzież zapraszamy wyjątkowo na godz. 19:00. PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek!!!

 

4. Najbliższy piątek tj. 16 marca, jest dniem zakończenia REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH w naszej parafii. Tego dnia o godz. 19.00 rozpocznie się PARAFIALNA DROGA KRZYŻOWA. Przejdziemy ulicami: Sobieskiego, Legionów, Ogólną, Broniewskiego i Sobieskiego. Prosimy przynieść ze sobą znicze. Niech rozmyślanie nad Męką i śmiercią Pana Jezusa wzbudzi w naszych sercach miłość i wdzięczność za łaskę naszego odkupienia.

 

5. W poniedziałek 12 marca br. o godz. 19:00 w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obojga rodziców obowiązkowa.

 

6. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę Wielkopostną 2018. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakieś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym. Akcja ta uczy wszystkich tj. dzieci, młodzież i dorosłych ofiarności.

 

7. W Wielkim Poście zapraszamy parafian w każdą niedzielę o godz. 8.40 na GODZINKI KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ.

 

8. W piątek 16 marca dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18.00 z kolejną katechezą o św. Józefie.

 

9. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo zasłonięcia Krzyża, które odbędzie się 17 marca o godz. 19.00.

 

10. Tradycyjnie młodzież naszej parafii będzie rozprowadzała palmy. Będzie można je nabyć przed kościołem w przyszłą niedzielę, tj. 18 marca oraz w Niedzielę Palmową. Zachęcamy do nabycia.

 

11. KOCHANI! Nasza parafia przeżywa XXV – lecie tj. Srebrny Jubileusz. Z tej okazji organizujemy BAL JUBILEUSZOWY w Restauracji „EDEN” dnia 21 kwietnia br. (sobota). Zapraszamy chętnych parafian lubiących taniec i zabawę. Po negocjacjach został obniżony koszt udziału i wynosi 120 zł. od osoby. Zapisy potrwają do 25 marca br. Liczba miejsc ograniczona. Nie czekajmy, tylko się zapisujmy J.

 

12. Spotkanie liderów wspólnot parafialnych i odpowiedzialnych za grupy odbędzie się 18 marca (niedziela) na plebanii o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

13. Caritas rozprowadza dzisiaj świeczki na stół WIELKANOCNY w cenie 10 zł.

 

14. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.

 

15. Pan powołał do wieczności: śp. Henryka Pawlickiego lat 73 z ul. Brzechwy.