OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.03.2018 R. – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 16.15 do 17.15

 

2. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę przeznaczone są na uregulowanie rachunku za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

 

3. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16.30 dla dzieci,  godz. 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 19.00 dla młodzieży PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

4. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę  Wielkopostną 2018. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakieś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym. Akcja ta uczy wszystkich tj. dzieci, młodzież i dorosłych ofiarności.

 

5. PRZYPOMINAMY!!! Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się w każdą I i III środę miesiąca. Najbliższe spotkanie już w środę – 7 marca o godz. 19.00 w salce na plebanii. Ks. dr Łukasz Garbacki serdecznie zaprasza.

 

6. Z okazji Dnia Kobiet w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej. Niech ten dzień będzie wyrazem wdzięczności za wielką miłość i dobroć, jaką wnoszą w nasze rodziny niewiasty.

 

7. Posługa w konfesjonale w tygodniu: rano od 7.45 a wieczorem od 17.30. Zapraszamy. Przyjdź wcześniej i skorzystaj z Sakramentu Pokuty.

 

8. Za tydzień rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych natomiast dla dzieci i młodzieży od środy 14 marca. Poprowadzi je ks. dr Grzegorz Puchalski były Rektor Wyższego Seminarium a obecnie Dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu. Przypominamy, że w poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z naukami o godz. 8.00, 11.00, 18.00, 20.00. Uczyńmy wszystko, aby wziąć w nich udział. Prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla księdza Rekolekcjonisty i dla nas, byśmy byli otwarci na głoszone słowo.

 

9. W nocy z 23 na 24 2018 roku rozpocznie się w Elblągu – EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. W tym roku cztery propozycje: Trasa 1: Elbląg – Frombork (40 km), Trasa 2: Elbląg – Zielonka Pasłęcka (42 km), Trasa 3: Elbląg – Tolkmicko (40 km) i trasa 4: wokół Elbląga (41km). Powyższa „droga” rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00 w kościele św. Brata Alberta (Salwatorianie). Jest to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni i ciągle stawiają sobie nowe wyzwania. Więcej informacji: elblag.edk@gmail.com. Kontakt: 519 858 899. Zapisy: edk.org.pl

 

10. W ostatnią niedziele do puszek CARITAS zebrano 2570 zł. Złożone ofiary przekazano panu Andrzejowi – pogorzelcowi. Za okazane serce i wsparcie w tak trudnej sytuacji w imieniu pana Andrzeja składam serdeczne Bóg zapłać.

 

11. Caritas Parafialna za tydzień będzie rozprowadzał świeczki na stół WIELKANOCNY
w cenie 10 zł.

 

12. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł. oraz nowy numer „Cuda i Łaski Boże” w cenie 3,50 zł.