OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.02.2018 R. – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek dla osób potrzebujących pomocy. Zwracam się z prośba o pomoc dla pana Andrzeja Stępkowskiego – farmaceuty, pracującego w APTECE przy ul. Myliusa 20 w Elblągu. Pan Andrzej 14 lutego 2018 r. w wyniku pożaru stracił dorobek życia – pozostał bez domu. Dzisiaj w naszej parafii organizujemy zbiórkę do puszek CARITAS. Złożone ofiary przeznaczymy na pomoc pogorzelcowi. Za okazane serce i wsparcie w tak trudnej sytuacji DZIĘKUJĘ.

 

2. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Kana Galilejska zaprasza na swoje spotkanie we wtorek o godz. 19.00 do salki na plebanii.

 

3. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16.30 dla dzieci,  godz. 17.15 dla dorosłych oraz o godz. 19.00 dla młodzieży PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem    zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

4. W Wielkim Poście zapraszamy parafian w każdą niedzielę o godz. 8.40 na GODZINKI KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ.

 

5. W czasie Wielkiego Postu po raz kolejny zapraszamy na Drogę Krzyżową w formie biegu. Temat rozważań: „GRZECHY CUDZE”. Spotykamy się w soboty o 8:00 w Bażantarni przy muszli koncertowej. Przyjdź czekamy na Ciebie.

 

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • w pierwszy czwartek będziemy modlić się wspólnie za Kościół i Ojca Świętego Franciszka. Zapraszamy na Mszę Św., a po niej ,,Godzinę Świętą”, czyli na ADORACJĘ przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.
  • w pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i Droga Krzyżowa o godz. 16:30, dorosłych zapraszamy od godz. 17.30 i Mszę Świętą Wotywną o NSPJ o godz.18.00, natomiast młodzież od godz. 19:00
  • PRZYPOMINAMY że dzieci klas IV spowiadają się w tygodniu według ustalonego porządku: poniedziałek od godz. 17.30 klasa IV A, wtorek od godz. 17.30 klasa IV B środa od godz. 17.30 klasa IV C, czwartek od godz. 17.30 klasa IV D i w piątek od godz. 16.00. Droga Krzyżowa z Komunia Święta o godz. 16.30,
  • w pierwszą sobotę przed Mszą Św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi grzeszników. Tego dnia zmiana tajemnic dla Żywego Różańca.

 

7. Z racji pierwszego piątku kapłani udadzą się do chorych 2 marca br.

 

8. Pamiętajmy o Skarbonce na Jałmużnę  Wielkopostną 2018. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakieś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym. Akcja ta uczy wszystkich tj. dzieci, młodzież i dorosłych ofiarności.

 

9. Posługa w konfesjonale w tygodniu: rano od 7.45 a wieczorem od 17.30. Zapraszamy. Przyjdź wcześniej i skorzystaj z Sakramentu Pokuty. 

 

10. W dniu 27 lutego 2018 r (wtorek) od godz. 14.00 w przechodni lekarskiej „ DUŻY MEDYK” przy ul. Myliusa 20 w Elblągu, odbędą się badania USG, DOPLPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy,  nerek, stawów, piersi oraz ECHO serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł.

 

11. Osoby, które śpiewały w minionych latach w czasie Triduum Paschalnego oraz wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Piotrem – organistą.

 

12. Grupa rodzinna Al-Anon Śmieszki zaprasza na mityng otwarty z okazji 27 lat istnienia, który odbędzie się 01 marca (czwartek) 2018 r. o godz. 17.00 w salce na plebanii.

 

13. W tym roku Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych od 11 marca br. Natomiast dla dzieci i młodzieży od środy 14 marca. Poprowadzi je ks. dr Grzegorz Puchalski były Rektor Wyższego Seminarium a obecnie Dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji w Elblągu. Przypominamy, że w poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z naukami o godz. 8.00, 11.00, 18.00, 20.00. Uczyńmy wszystko, aby wziąć w nich udział. Prośmy o potrzebne dary Ducha Świętego dla księdza Rekolekcjonisty i dla nas, byśmy byli otwarci na głoszone słowo.

 

14. Za tydzień  taca przeznaczona będzie na uregulowanie rachunku za ogrzewanie kościoła.

 

15. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł. oraz nowy numer „Cuda i Łaski Boże” w cenie 3,50 zł.

 

16. Pan powołał do wieczności: śp. Jerzego Duda lat 58 z ul. Łokietka; śp. Gerhard Bendingerlat 84 z ul. Łokietka; śp. Tadeusz Ilski lat 68 z ul. Kłoczowskiego.