OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.02.2018 R. – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową: godz. 16.30 dla dzieci; godz. 17.15 dla dorosłych; godz. 19.00 dla młodzieży. PAMIĘTAJMY, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek !!!

 

2. W Wielkim Poście zapraszamy parafian w każdą niedzielę o godz. 8.40 na GODZINKI KU CZCI MĘKI PAŃSKIEJ.

 

3. W czasie Wielkiego Postu po raz kolejny zapraszamy na Drogę Krzyżową w formie biegu. Temat rozważań: „GRZECHY CUDZE”. Spotykamy się w soboty o 8:00 w Bażantarni przy muszli koncertowej, po krótkim wprowadzeniu do tematu, biegniemy w ciszy spokojnym tempem do kolejnej stacji. Dystans ok. 2-3 km. Zapraszamy: 17 lutego, 24 lutego, 3 marca, 10 marca, 17 marca. Przyjdź czekamy na Ciebie.

 

4. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania – ROK I – zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 22 lutego na godz. 19:00 do saki młodzieżowej.

 

5. W ROKU 25-lecia powstania naszej parafii rozpoczynamy NOWENNNĘ przygotowującą do uroczystego przeżycia tego JUBILEUSZU. Przez 9 miesięcy, każdego 20-go dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18:00 będą zapraszani kapłani, którzy posługiwali wśród nas. Jako pierwszy przyjedzie ze Słowem Bożym i wspomnieniami przeżytych tu lat ks. kan. Adam Śniechowski – pierwszy proboszcz tej parafii. Zapraszam gorąco do włączenia się w tą szczególną NOWENNĘ. Przypominam 20 lutego (wtorek) godz. 18:00. Liczę na Waszą obecność.

 

6. Dzisiaj w  Biuletynie Parafialnym znajdziemy  Skarbonkę na Jałmużnę  Wielkopostną 2018. W ten sposób włączamy się w ogólnopolską akcję „DAR JUNIORA DLA SENIORA”. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakieś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym. Akcja ta uczy wszystkich tj. dzieci, młodzież i dorosłych ofiarności. Jałmużnę wielkopostną przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, tj. 8 kwietnia 2018r.

 

7. Przed nami XXV- lecie parafii. Z tej okazji organizujemy BAL JUBILEUSZOWY w Restauracji „EDEN” dnia 21 kwietnia br. (sobota). Zapraszamy chętnych parafian lubiących taniec i zabawę. Koszt: 150 zł. od osoby. Zapisy trwają. Liczba miejsc ograniczona. Nie czekajmy, tylko ruszajmy do zapisania się J

 

8. Organizujemy PIELGRZYMKĘ DZIĘKCZYNNĄ z okazji 25-lecia powstania naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej koło Krakowa w dniach 28 kwietnia – 3 maja 2018r. W czasie sześciodniowej pielgrzymki nawiedzimy: Częstochowę, Kraków Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Kalisz i inne ciekawe miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 650 zł.

 

9. 22 lutego o godz.17.00 odbędą się DRZWI OTWARTE w Szkole Podstawowej nr 11 im. Kornela Makuszyńskiego. Zapraszamy dzieci 6 i 7 letnie (Czekają super niespodzianki).

 

10. W dniu 27 lutego 2018 r (wtorek) od godz. 14.00 w przechodni lekarskiej „ DUŻY MEDYK” przy ul. Myliusa 20 w Elblągu, odbędą się badania USG, DOPLPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy,  nerek, stawów, piersi oraz ECHO serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł.

 

11. Osoby, które śpiewały w minionych latach w czasie Triduum Paschalnego oraz wszystkich chętnych prosimy o kontakt z p. Piotrem – organistą.

 

12. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł. oraz nowy numer „Cuda i Łaski Boże” w cenie 3,50 zł.

 

13. Pan powołał do wieczności: śp. Zdzisława Brdak lat 72 z ul. Leszczyńskiego, śp. Andrzeja Jankowskiego lat 66 z ul. Brzechwy, śp. Franciszka Bublewicz lat 97 z ul. Ogólnej oraz śp. Sabinę Polonis lat 62 z ul. Brzechwy.