OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1.10.2017 R. XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłatę: ołtarza, chrzcielnicy i ambonek w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

 

2. W dniu dzisiejszym indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:10 do godz. 17:15. Znajdź czas, aby być sam na sam z Twoim Panem.

 

3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 18:00 inauguruje swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzież naszej parafii. Po Mszy Świętej krótkie spotkanie organizacyjne dla II i I roku przygotowań. Pamiętajmy o naszej młodzieży w modlitwie!

 

4. Przed nami miesiąc Różańca Świętego. Zapraszamy na nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Wierni, którzy odmawiają część Różańca (5 dziesiątek) w kościele, kaplicy i rodzinie mogą uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dorosłych i młodzież o godz. 17:15, a dzieci zapraszamy: w poniedziałki i środy o godz. 16:30. UWAGA!!! Osoby które nie będą mogły wziąć udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 17:15 zapraszamy w poniedziałek (2 października) na godz. 19:00. Rozważać będziemy tajemnice radosne.

 

5. RÓŻANIEC DO GRANIC – ratuj Różańcem Polskę i świat! W nawiązaniu do informacji z ostatniego biuletynu, prosimy o wzięcie udziału w akcji RÓŻANIEC DO GRANIC. Przebieg tego wydarzenia będzie wyglądał następująco. W sobotę 7 października gromadzimy się w katedrze św. Mikołaja, tam o godz. 10:30 rozpoczynamy od wysłuchania konferencji, a o godz. 11:00 uczestniczymy w Eucharystii sprawowanej przez Ks. Biskupa Jana Styrnę. Bezpośrednio po niej przejeżdżamy autokarami do Suchacza, by stamtąd pieszo przejść na teren granicy – symbolicznie do KADYN, nad Zalew Wiślany. W drodze będą odmówione wszystkie części Różańca Św. W sumie do przejścia jest ok. 4 km. Koszt przejazdu autokarem to 5 zł (zbierany w autobusie). W tym dniu przypada Święto Matki Bożej Różańcowej – święto Wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszam wszystkie RÓŻE (11) do wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu. Osoby które nie będą mogły wyjechać, zapraszam na wspólny Różaniec do kościoła o godz. 17:15 i na Mszę św. o godz. 18:00. Wyjątkowo nie będzie wspólnego na plebanii. RATUJMY RÓŻAŃCEM POLSKĘ I ŚWIAT.

 

6. Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do ROCZNICY KOMUNII ŚWIĘTEJ odbędzie się na plebanii o godz. 19:00

  • w poniedziałek 2 października klasy IV a i IV b
  • we wtorek 3 października klasa IV c i IV d oraz dzieci z innych szkół.

Obecność rodziców obowiązkowa!

 

7. W tym tygodniu przypada:

  • I czwartek miesiąca – zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu tj. na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ”. Zapraszamy wszystkie „Margaretki” do wspólnej modlitwy.
  • I piątek miesiąca: spowiedź dla dzieci od godz. 16:00 Msza św. o godz. 16:30 a spowiedź dla dorosłych od godz. 17:30
  • I sobota miesiąca: zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo połączone
    z Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

 

8. W I piątek miesiąca udamy się do chorych od godz. 9:30. Prosimy zgłaszać do kapłanów chorych pragnących rozpocząć 9 pierwszych piątków.

 

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji młodzież przed kościołem będzie zbierać do puszek pieniądze na stypendia w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

10. UWAGA!!! Skorzystanie z Sakramentu Spowiedzi Świętej w tygodniu, zawsze: od godz. 7:45 oraz od godz. 17:30.

 

11. Przypominamy że kancelaria parafialna czynna jest w środy od godz.16:00 do godz.17:30 i w soboty od godz.10:30 do godz.12:00.

 

12. Mamy już możliwość zamawiania i rezerwacji Mszy świętej na ROK 2018. Informację tę podajemy dla tych wszystkich, którzy pragną w konkretnym dniu zamówić intencję mszalną.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. oraz dodatek „Gość Elbląski” a w nim wydarzenia z diecezji.

 

14. Pan powołał do wieczności: śp. Krystynę Kłos lat 63 z ul. Kłoczowskiego; śp. Romana Kwiatkowski lat 62 z ul. Broniewskiego; śp. Michalinę Matuszak lat 90 z ul. Tuwima i śp. Łukasza Mróz lat 27 z ul. Leszczyńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie! A światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047