OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.09.2017 R. XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. UWAGA! Od września powracamy do Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15.00, która rozpoczyna się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 

2. W związku z tym, że dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania, pod hasłem „MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ”. Zapraszamy w tygodniu na Msze Św. o godz. 18.00 połączone z modlitwami za dzieci, młodzież i rodziny. Więcej na stronie: www.tydzieńwychowania.pl.

 

3. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych tj. do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do Bierzmowania odbywa się przy parafii, a nie w szkole.

 

4. W tym tygodniu na plebanii odbędą się spotkania rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej według następującego porządku:

  • dnia 11 września (poniedziałek) klasa III a i klasa III b – o godz. 19.00;
  • dnia 12 września (wtorek) klasa III c i klasa III d – o godz. 19.00;
  • dnia 13 września (środa) klasa III e – o godz. 19.00 oraz rodzice dzieci uczących się w innych szkołach.

OBECNOŚĆ OBOJGA RODZICÓW OBOWIĄZKOWA !!!

 

5. Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego w katedrze św. Mikołaja, a zarazem Sanktuarium Krzyża Świętego, odbędzie się w czwartek 14 września 2017 roku. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem J. E. ks. Bp. dr. Jacka Jezierskiego – Biskupa Elbląskiego.

 

6. W sobotę 16 września dzień spotkania i formacji RODZINY I BRACTWA SZKAPLERZNEGO. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo Godzinki ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

 

7. UWAGA!!! Zapisy do bierzmowania młodzieży z klas III gimnazjum trwają do końca września. Rok drugi zapraszamy na spotkanie w niedzielę 17 września po Mszy św. wieczornej. Zgłoszenia u ks. Marcina.

 

8. W niedzielę 17 września br. na Sumie Parafialnej o godz. 12.00 będziemy prosić o światło Ducha Świętego na kolejny rok formacyjny. Zapraszamy wszystkie wspólnoty z liderami i opiekunami, które są w parafii do wspólnej modlitwy. Wspólnotom na ręce liderów, zostanie przekazane światło Chrystusa. Idźcie i głoście.

 

9. Za tydzień 17 września w kościele pw. „Wszystkich Świętych” w Elblągu dla Związku Sybiraków i Kombatantów z okazji 78 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza Święta. Po niej dalsze uroczystości przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu Agrykola.

 

10. KURS ALPHA dla mężczyzn startuje w poniedziałek 18 września br. o godz. 19.00 w Kościele Bożego Ciała w Elblągu, ul. Robotnicza 29. Każdy spotkanie obejmuje posiłek, wykład i dyskusję w małych grupach. Więcej informacji na ulotkach przy Biuletynie.

 

11. W TYM TYGODNIU KOLEJNY ROK PRACY FORMACYJNEJ INAUGURUJE:

  • Krąg Biblijny w środę 13 września o godz. 19.00. Zapraszamy osoby pragnące bardziej pochylić się nad Księgą Życia.

 

12. Parafialny punkt Caritas otwarty jest w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 17.00 przy ul. Myliusa 1a. Osoby potrzebujące pomocy zapraszamy.

 

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. oraz dodatek „Gość Elbląski” a nim wydarzenia z diecezji.

 

 

Numer konta bankowego
PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047