OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.08.2017 R. XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dziękujemy tym wszystkim którzy w miesiącu sierpniu podjęli apel Kościoła o abstynencję przeżywaną w sposób radosny i odważny. Zdolność rezygnacji z alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych oraz umiejętność zabawy  i wypoczynku bez alkoholu nie są powodem do wstydu, ale są znakiem mądrości i odpowiedzialności. GRATULUJEMY !!!

 

2. W piątek przypada 78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny oraz prośmy o pokój na świecie.

 

3. Od 3 września br. powracamy do Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00. Dziękuję osobom z Apostolatu Bożego Miłosierdzia za prowadzenie Koronki w czasie wakacji.

 

4. Zapraszamy wszystkich ministrantów i chętnych, którzy by chcieli służyć przy ołtarzu na zbiórkę 9 września o godz. 10.00 do salki na plebanię.

 

5. Msze św. inaugurujące kolejny rok szkolny i katechetyczny 2017/2018 odprawione zostaną 4 września br. dla klas II i III Gimnazjum nr 4 oraz dla klas IV, V, VI i VII Szkoły Podstawowej o godz. 9.00, natomiast o godz. 10.30 dla klas O, I, II, III Szkoły Podstawowej nr 11. Po Mszach św. dzieci i młodzież udają się bezpośrednio do szkoły na drugą część inauguracji Nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców i nauczycieli. Od jutra zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi świętej od godz. 17.30.

 

6. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych oraz błogosławieństwo uczniów klas pierwszych będzie miało miejsce 10 września na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 10.30. ZAPRASZAMY DZIECI Z RODZICAMI.

 

7. W tym tygodniu przypada:

  • pierwszy piątek miesiąca:
  • spowiedź dla dzieci od godz. 15.45. Msza św. o godz. 16.30
  • dla dorosłych od godz. 17.30
  • pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.00

 

8. Po przerwie wakacyjnej w I piątek miesiąca, od godz. 9.30, z Panem Jezusem udamy się do chorych. Prosimy zgłaszać do kapłanów chorych pragnących rozpocząć 9 pierwszych piątków miesiąca.

 

9. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczona będą na spłatę za wykonanie ołtarza, ambonek i chrzcielnicy. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

10. Przypominamy że kancelaria parafialna czynna jest w środy od 16.00 do 17.30 i w soboty od 10.30 do 12.00.

 

11. WYBIERZMY SIĘ DO MULTIKINA W OGRODACH !!! Jutro idziemy do MULTIKINA na film hiszpańskich twórców pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”. Film wyjątkowy ukazuje też wątki związane z Polską. Wybierzmy się wspólnie do kina jutro tj. w poniedziałek 28 sierpnia br. na godz. 19.30. Cena biletu 11 zł, płatne przy wejściu do sali kinowej. Zapraszamy całe rodziny. Film z lektorem.

 

12. Za tydzień kleryk Michał przed kościołem będzie rozprowadzał „Myślnik Klerycki” tj. pismo alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Elbląskiej. Cały numer poświęcony jest 25-leciu DIECEZJI ELBLĄSKIEJ.

 

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. z filmem „MISJA” na DVD oraz dodatek „Gość Elbląski” a nim wydarzenia z diecezji.

 

14. Pan powołał do wieczności: śp. Jadwigę Zinkiewicz lat 80 z ul. Lubelskiej; śp. Eugeniusza Dembińskiego lat 78 z ul. Leszczyńskiego.