OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16.07.2017 R. XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy duet „SANKTUS” z Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego z Moskwy, który po każdej Mszy św. zaprasza na krótki koncert muzyki sakralnej. Ofiary złożone w tym dniu do puszek przeznaczone będą dla chorego Mikołaja. Dziękuję.

 

2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – ODPUST PARAFIALNY. W naszej wspólnocie witamy Ojca Karmelitę Mariusza Płuciennika, który głosi Słowo Boże. Dzisiaj na każdej Mszy św. możemy przyjąć SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI. Osoby, które zadeklarowały swoją przynależność do Bractwa Szkaplerznego na Mszy św. o godz. 18.00 otrzymają LEGITYMACJE BRACTWA. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się AGAPA przy grochówce i domowych wypiekach. Przewidziane są też wspólne śpiewy i zabawy. Nasze świętowanie zakończymy  APELEM JASNOGÓRSKIM o godz. 21.00. Zachęcam, abyśmy jak najliczniej zebrali w godzinie APELU przy naszej patronce. GODZINKI KU CZCI MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ zaśpiewamy dzisiaj  o godz. 17.30

 

3. Grupa PÓŁNOC ELBLĄG zaprasza wszystkich, by wybrać się na  JUBILEUSZOWĄ XXV Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Kolejne spotkanie organizacyjne dzisiaj o godz. 16.00 w naszej parafii. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „ABY ON WZRASTAŁ WE MNIE…”. Więcej informacji u ks. Marcina.

 

4. W dniu 25 lipca br. (wtorek) od godz. 14.00 w przechodni lekarskiej „DUŻY MEDYK” przy ul. Myliusa 20 w Elblągu odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek płuc stawów, piersi oraz Echo Serca. Badania są odpłatne: cena jednego badania 55 zł. Więcej informacji na plakacie.

 

5. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30. 

 

6. Módlmy się za dzieci i młodzież i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Prośmy o Boże błogosławieństwo i  bezpieczny wypoczynek.

 

7. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczorowej. Spowiedź od 7.45 oraz od 17.30.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” – 5 zł. oraz nowy numer „CUDA I ŁASKI BOŻE” –  3,50 zł.

 

9. Dziękuję tym parafianom, którzy udzielili pomocy finansowej na zakup leku dla chorego pana Wojciecha Żukowskiego – pierwszego organisty naszej parafii. Zebrano 2755 zł. Bóg zapłać za ludzką solidarność. Nadal proszę o modlitwę.

 

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047