OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9.07.2017 R. XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Trwa od Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej odprawiana o godz. 17.30 przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.

 

2. W przyszłą niedzielę 16 lipca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Słowo Boże wygłosi Ojciec Karmelita Mariusz Płuciennik. W tym dniu na każdej Mszy  św. będzie można przyjąć SZKAPLERZ KARMELITANSKI. Zapraszamy wszystkich parafian na Uroczyste Msze Święte Odpustowe o godz. 12.00 i 18.00. Osoby które zadeklarowały swoją przynależność do Bractwa Szkaplerznego na Mszy św. o godz. 18.00 otrzymają LEGITYMACJE BRACTWA. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się AGAPA przy grochówce i domowych wypiekach. Przewidziane są też wspólne śpiewy i zabawy. GODZINKI KU CZCI MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ w tym uroczystym dniu zaśpiewamy o godz. 17.30

 

3. UWAGA OSOBY NOSZĄCE SZKAPLERZ !!! W zakrystii można odebrać deklarację o przystąpieniu do Bractwa Szkaplerznego, którą należy wypełnić i przynieść do zakrystii.

 

4. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy duet muzyki religijnej „SANKTUS” z Akademii Muzycznej im. Czajkowskiego z Moskwy, który po każdej Mszy św. zaprasza na krótki koncert muzyki sakralnej. Ofiary złożone w tym dniu do puszek przeznaczone będą dla chorego Mikołaja. Dziękuję.

 

5. Osoby pragnące zaangażować się w przygotowanie ODPUSTU PARAFIALNEGO proszę o przynoszenie ciasta pokrojonego w przyszłą niedzielę tj. 16 lipca – od godziny 16.00 do 17.00. Dziękuję za  wypieki, które trafią na wspólny stół odpustowy.

 

6. Grupa PÓŁNOC ELBLĄG zaprasza wszystkich, by wybrać się na  JUBILEUSZOWĄ  XXV Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Kolejne spotkanie organizacyjne za tydzień tj. 16 lipca br. o godz. 16.00 w naszej parafii. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „ABY ON WZRASTAŁ WE MNIE…”. Więcej informacji u ks. Marcina.

 

7. Lipiec jest miesiącem poświęconym kontemplacji Najświętszej Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa jest niezbitym dowodem miłości Niebieskiego Ojca do każdego człowieka bez wyjątku. Zachęcam Wspólnotę Krwi Chrystusa do prowadzenia modlitw przed Mszą św. wieczorową o godz. 17.30.

 

8. Módlmy się za dzieci i młodzież i wszystkich wypoczywających na wakacjach. Prośmy o Boże błogosławieństwo i  bezpieczny wypoczynek.

 

9. W dniu dzisiejszym woluntariusze Caritas oraz Apostolat Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbierają ofiary na zakup leku dla pana Wojciecha Żukowskiego. Dziękuję za wyrozumiałość i otwartość Waszych Serc. Proszę też o modlitwę.

 

10. Kancelaria parafialna, przez cały okres wakacji, czynna będzie od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczorowej. Spowiedź w tygodniu od 7.45 oraz od 17.30.

 

11. Zachęcamy do prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”- 5 zł.

 

12. Pan powołał do wieczności : śp. Wiktorię Janicka lat 87 z ul. Myliusa.

 

OD 7 LIPCA NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI                                                         PANNY Z GÓRY KARMEL

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047