OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18.06.2017 R. XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy wiernych do udziału we Mszy św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów (według zamieszczonego porządku), a dorosłych do przygotowania procesji. Udział w procesji jest wyrazem wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do sypania kwiatków:

  • niedziela klasa III D,
  • poniedziałek klasa III E,
  • wtorek klasa III D,
  • środa klasa IV A,
  • czwartek klasa IV B,
  • piątek klasa IV C.

 

2. Msza Święta Prymicyjna ks. Kamila Bobera dzisiaj o godz. 12.00. W imieniu Neoprezbitera Kamila zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tak wyjątkowej uroczystości.

 

3. Dzisiaj o godz. 18.00 Ks. Biskup Senior Józef Wysocki udzieli SAKRAMENTU BIERZMOWANIA grupie młodzieży (39 osób), która przez dwa lata przechodziła czas przygotowania. Prośmy o dary Ducha Świętego dla tych młodych ludzi.

 

4. Dziękuję ks. Marcinowi za przygotowanie młodzieży do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA i tym którzy mu pomagali. Bóg zapłać.

 

5. W piątek 23 czerwca br. obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach: prośmy dla żywych o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa, a dla zmarłych o łaskę nieba.

 

6. We wtorek 20 czerwca o godz. 10.00 zapraszamy dzieci z Przedszkola nr 24 i dzieci z zerówki wraz z rodzicami lub opiekunami na nabożeństwo i błogosławieństwo udzielone na czas wakacji. W czasie tego spotkania nastąpi wręczenie dyplomików.

 

7. Ostatnie, w tym roku formacyjnym, spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę, tj. 21 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Uroczyste zakończenie ROKU SZKOLNEGO 2016/2017: dla Szkoły Podstawowej nr 11 w czwartek na Mszy św. o godz. 9.00; natomiast dla Gimnazjum nr 4 o godz. 10.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli do udziału we wspólnej modlitwie, zakończonej błogosławieństwem na wakacje. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu Spowiedzi świętej w ciągu tygodnia i Komunii Św., aby w ten sposób podziękować za wszystkie dobra otrzymane w roku szkolnym.

 

9. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, polecając je opiece Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże.

 

10. Grupa PÓŁNOC ELBLĄG zaprasza wszystkich, którzy pragną wędrować w JUBILEUSZOWEJ XXV Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę na spotkanie organizacyjne 18 czerwca o godz. 20.00 w sali na plebanii w parafii św. Wojciecha w Elblągu. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „ABY ON WZRASTAŁ WE MNIE…”. Więcej informacji u ks. Marcina.

 

11. Za tydzień na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować księdzu Sławkowi, który po 3 latach pracy w naszej parafii został skierowany przez Biskupa Elbląskiego na zaoczne studia doktoranckie na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie i z dniem 1 lipca będzie pracował w innej parafii. Niech ta Msza święta będzie wyrazem naszej wdzięczności za posługę kapłańską ks. Sławka pośród nas. Serdecznie zapraszamy!

 

12. VIII Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga na Jasną Górę w dniach: 5-11.08.2017r. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do wspólnego pielgrzymowania. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Parafii Św. Jerzego w niedzielę 11.06. o godz. 17.00 w sali parafialnej. Organizator: Ks. Krzysztof – tel. 515 164 250

 

13. Zachęcamy do prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego”- 5 zł.

 

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047