OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.06.2017 R. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpocznie się ona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

2. Msza Święta Prymicyjna ks. Piotra Makowskiego dzisiaj o godz. 13.00. W imieniu Neoprezbitera Piotra zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tak wyjątkowej uroczystości.

 

3. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.

 

4. Rodziców, których dzieci będą przeżywały w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, zapraszamy na spotkanie: 5 czerwca (poniedziałek) do sali na plebanii o godz. 19.00. Prosimy o zabranie książeczki od pierwszych piątków miesiąca dziecka i rodziców oraz układankę majową. Obecność obowiązkowa.

 

5. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Lichenia odbędzie się we wtorek (6 czerwca) o godz. 19.00 w salce na plebanii.

 

6. Za tydzień na Sumie Parafialnej o godz. 12.00 dzieci będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby nie związane z powyższą uroczystością wybrały inną godzinę Mszy Świętej. Dziękujemy za zrozumienie.

 

7. Za tydzień tj. 11 czerwca br. ulicami naszego miasta przejdzie MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Tegoroczne hasło: „CZAS NA RODZINĘ” podkreśla szczególną wartość każdej osoby. Marsz rozpocznie się o godz. 14.30 na Placu Jagiellończyka skąd uczestnicy przemaszerują na plac przed Katedrą Elbląską. Tu odbędzie się rodzinny festyn. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji i konkurencji dla dzieci. Będzie możliwość posmakowania wojskowej grochówki. Więcej informacji na plakacie.

 

8. Dziękuję ks. Sławkowi i ks. Marcinowi oraz Wspólnocie „Kana Galilejska” za przeprowadzenie REO w naszej parafii oraz wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie WIGILII ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

 

9. W czerwcu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 

10. Zapraszamy osoby należące do APOSTOLATU „MARGARETKA” na wspólne spotkanie formacyjno – modlitewne w dniu 10 czerwca br. o godz. 10.00, które odbędzie się u Ojców Franciszkanów w kościele św. Pawła Apostoła przy ul. Obrońców Pokoju 10 w Elblągu.

 

11. Nasze Seminarium, już po raz kolejny zaprasza młodzież męską ze szkół średnich i studentów (ewentualnie kl. III gimnazjum) na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE pod hasłem „Wyszedł i przywołał” w dniach 24-28 czerwca br., mające na celu pomoc w rozeznaniu życiowego powołania. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca. Informacje u ks. Sławka.

 

12. Parafia św. Brata Alberta w Elblągu organizuje pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik na ogólnopolskie obchody Roku Św. Brata Alberta. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. W programie pielgrzymki również pobyt w sanktuariach maryjnych na Jasnej Górze, Trzebini oraz w Gidlach. Koszt 300 zł. Zostało 6 wolnych miejsc. Kontakt z Proboszczem Parafii św. Brata Alberta.

 

13. Parafia św. Brata Alberta zaprasza na IX Parafialne Forum Rodziny, które odbędzie się w dniach od 4 do 15 czerwca, pod hasłem: „Jak być w świecie, który dzieli. Małżeństwo świadome celu”. Każdego dnia Eucharystia z homilią i konferencja pana Michała Piekary. Początek godz. 18.00. Dokładne informacje na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

 

14. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na wykonanie ołtarza i ambonki z marmuru w prezbiterium kościoła. Bóg zapłać za otwartość i zrozumienie.

 

15. Zachęcamy do prasy katolickiej: nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł oraz „ Cuda i Łaski Boże” w cenie 3,50 zł.

 

16. Pan powołał do wieczność śp. Mariannę Humelt, lat 87 z ul. Tuwima.

 

Numer Konta Parafialnego

PKO BP 72 1020 1752 0000 0102 0069 6047