OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.01.2017R. III NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Mężczyźni Boga zapraszają na spotkanie dzisiaj tj. 22.01.2017 o godz. 17.00 w kościele Bożego Ciała. Gościem specjalnym będzie Bill Moyer – świecki katolik, założyciel organizacji kształtującej  liderów.

 

2. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii rodzin, które z różnych przyczyn w wyznaczonym terminie nie przyjęły kapłana, a pragną spotkać się na wspólnej modlitwie i poświecić mieszkanie. Do tych rodzin kapłan uda się jutro (23.01.) od godz. 16.00. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8.00 była sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udawaliśmy się z Wizytą Duszpasterską. Dziękujemy Tym wszystkim, którzy w niej uczestniczyli. Bóg zapłać.

 

3. Trwa TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw są słowa:  „Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas”.

 

4. W czwartek 26 stycznia 2017r. w Kościele obchodzimy dzień dialogu z Islamem. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Biskup dr Jacek Jezierski, Biskup Elbląski.

 

5. Zapraszamy na Mszę świętą dla chorych w czwartek 26 stycznia o godz. 18.00. 

 

6. Biuro Pielgrzymkowe VERVINCI TRAVEL organizuje w dniach od 07.05. do 15.05.2017r. wyjazd autokarowy do Włoch. W programie 9–dniowej pielgrzymki między innymi: Rzym, Watykan, Manopello, Lanciano, Asyż, Cascia i Padwa. Koszt 2090 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Marianem Jażdżewskim  tel. 669 291 596.

 

7. „Piękna nasza Polska cała…” Kolejny raz Parafia św. Rafała Kalinowskiego organizuje pielgrzymkę autokarową poznając kościoły, sanktuaria, zabytki i ciekawe miejsca naszej Ojczyzny. Sześciodniowa pielgrzymka odbędzie się  dniach 28 kwietnia – 3 maja 2017 Nawiedzimy między innymi takie miejsca: Bydgoszcz, Kcynia, Ujście, Skrzatusz, Stargard, Brzesko Szczecińskie, Siekierki, Myślibórz, Rokitno, Pniewy, Międzyrzecz, Świebodzin, Kurnik, Gniezno, Mogilno itd. Koszt 580 zł. Zapisy u ks. Proboszcza do końca marca. ZAPRASZAMY. 

 

8. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy – Parafia Świętej Rodziny w Elblągu ul. Odrodzenia 13. Start 6 lutego 2017 roku o godz. 18.00. Jeśli czegoś brak w Twoim życiu… Jeśli czujesz niedosyt… przyjdź na rekolekcje! Zaprasza: Jezus Chrystus.

 

9. Informujemy o możliwości rezerwacji i zamawiania Mszy św. na cały bieżący rok. Niech Eucharystia stanie się dziękczynieniem za przeżyte lata, rocznice sakramentu małżeństwa, a nawet dnia urodzin czy imienin. Msza św. jest najpiękniejszym darem, w którym możemy tu na ziemi uczestniczyć.

 

10. Na czas ferii zimowych – wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy bezpiecznego, pełnego radości wypoczynku i błogosławieństwa Bożego na ten czas.

 

11. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł.   

 

12. Pan powołał do wieczności: śp. Janinę Werra lat 75 z ul. Leszczyńskiego i śp. Aleksandrę Mikołajczyk lat 87 z ul. Tuwima