OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (01.01.2017 R.)

1. Zapraszamy dzisiaj na comiesięczną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00. Przyjdź i oddaj Panu Bogu rozpoczęty Nowy Rok.

2. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na opłacenie rachunku za ogrzewanie kościoła. Dziękuję za zrozumienie.

3. W piątek obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (TRZECH  KRÓLI). Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Jest to dzień modlitw za misje, dlatego pamiętajmy o misjonarzach pochodzących z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na pomoc dla o. Dariusza Maruta CSSp pracującego na Madagaskarze. Bóg zapłać za zrozumienie. W tym dniu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i wody, którą zabieramy do domu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca:

  • w pierwszy czwartek będziemy modlić się wspólnie za Kościół i o Ojca Świętego Franciszka. Zapraszamy na Mszę Św., a po Niej na ,,Godzinę Świętą”, czyli na adorację przed Najświętszym Sakramentem w powyższych intencjach.
  • w pierwszy piątek przypada UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI
  • w pierwszą sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na NABOŻEŃSTWO WYNAGRADZAJĄCE ZA OBELGI PRZECIWKO BOŻEMU MACIERZYŃSTWU MARYI w ramach nabożeństwa pierwszych pięciu sobót, o które prosiła Matka Boża w FATIMIE.

5. Z racji pierwszego piątku ks. Proboszcz i ks. Marcin udadzą się do chorych w sobotę (7stycznia) od godz. 9.30, a ks. Sławek we wtorek (3 stycznia) od godz. 9.30.

6. Serdecznie zapraszamy w niedzielę 08.01.2017 r. do par. św. Rafała Kalinowskiego na Rejonowe Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00, po niej agapa w salce na plebani, podczas której będziemy mogli we wspólnocie Rejonu pomodlić się, podzielić opłatkiem i wspólnie kolędować. Będzie też Mikołaj z prezentami. Niech nikogo z nas tam nie zabraknie.

7. Dnia 8 stycznia (NIEDZIELA) po wspólnej Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wspólnot parafialnych, na które zapraszamy wszystkich pragnących dzielić się sobą i bycia razem. Przyjdź czekamy na Ciebie.

8. Po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się Orszak Trzech Króli. Wydarzenie to, które w tym roku obejmie wiele miast w Polsce przywraca starą polską tradycję jasełek ulicznych: radosnych, wielobarwnych grup rozśpiewanych i uśmiechniętych kolędników głoszących na ulicach Radosną i Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa. W tym dniu  możemy być jak Trzej Mędrcy – ujrzeć światło betlejemskiej gwiazdy, pójść za nią i odnaleźć Prawdę, Dobro i Piękno. Orszak rozpocznie się na Placu Jagiellończyka o godz.13.30, a zakończy się około godz.15.00 przy katedrze św. Mikołaja.

9. Scholka parafialna „RAFAEL” oraz Zespół Młodzieżowy zaprasza do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej 15 stycznia (niedziela), o godz. 16.15 do naszego kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

10. Trwa Wizyta duszpasterska w parafii (program na ostatniej stronie biuletynu). Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary na dalsze prace w naszym kościele. UWAGA!!! Woda święcona znajduje w specjalnym naczyniu pod chórem. Prosimy tylko o zabranie odpowiedniego naczynia by ją zabrać.

11. PROPOZYCJA PARAFIALNA!!! Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16 X – 25 X 2017 roku. Koszt 2000 zł plus 850 $.Pełne wyżywienie, noclegi w hotelach (pokoje 2-3 osobowe z łazienką), pilot. Wylot z Warszawy. Zaliczka 1000 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u ks. Proboszcza.