OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO (25.12.2016 R.)

1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia. Szczególne wyrazy wdzięczności składamy państwu Kimso, Łukaszowi Grabowskiemu, Piotrowi Semeniukowi i p. Henrykowi Jackiewiczowi.

2. Parafian, którzy pragną podziękować za miniony rok, zapraszamy 31 grudnia na Mszę Św. dziękczynno-przebłagalną o godz. 18.00 połączoną z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

3. We wtorek (27 grudnia), młodzież z naszej parafii pod opieką ks. Marcina  wyruszy na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize do Rygi (ŁOTWA). Otoczmy ich modlitwą, prosząc o szczęśliwą podróż i owocne przeżycie spotkania.

4. W Nowy Rok Kościół obchodzi Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Prośmy, by Maryja wypraszała pokój na świecie i w sercu każdego z nas, a Bóg nam błogosławił w Nowym Roku 2017. Uwaga. Pierwsza Msza Św. w tym dniu o godz. 9.00, a następne o godz. 10.30, 12.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00 i 15.00.

5. Za tydzień comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00. Przyjdź i oddaj Panu Bogu rozpoczęty Nowy Rok.

6. Wizyty duszpasterskie rozpoczniemy 27 grudnia br. od ul. Leszczyńskiego. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. W trakcie kolędy codziennie o godz. 8.00 będzie sprawowana Eucharystia za rodziny, do których udamy się z Wizytą Duszpasterską. Tym bardziej zachęcamy osoby dysponujące czasem do wspólnej modlitwy.

7. W tradycji przyjęte jest, że podczas kolędy ministranci i lektorzy otrzymują dobrowolne ofiary jako wyraz wdzięczności za posługę przy Ołtarzu Pańskim. Zebrane ofiary przeznaczone będą na ich wspólny wyjazd. Dziękujemy!

8. Możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi św. w trakcie kolędy jest znacznie ograniczona. Dlatego zachęcamy do spowiedzi przed Mszą św. od godz.17.30.

9. Jak co roku, tak i na te święta klerycy z naszej parafii rozprowadzać będą „Myślnik Klerycki”-  jest on wydawany przez alumnów naszego seminarium. Zachęcamy do nabywania – za dobrowolną ofiarę.

10. Zachęcamy do zamawiania Mszy Św. dziękczynnych (rodzinnych) za miniony rok z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo w Nowym Roku.

11. Przed kościołem można nabyć świąteczny numer: „Gościa Niedzielnego”

12. Wszystkim parafianom i przybyłym gościom do naszej wspólnoty życzymy szczęśliwego Nowego Roku, wielu łask i opieki Matki Bożej Szkaplerznej.

13. PROPOZYCJA PARAFIALNA !!! Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16 X – 25 X 2017 roku. Koszt 2000 zł plus 850 $. Pełne wyżywienie, noclegi w hotelach (pokoje 2-3 osobowe z łazienką), pilot. Wylot z Warszawy. Zaliczka 1000 zł. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy u ks. Proboszcza.

14. Pan powołał do wieczności: śp. Agnieszkę Mrugalską lat 84 z ul. Broniewskiego, śp. Tadeusza Szuszkiewicza lat 74 z ul. Leszczyńskiego