Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu (04.12.2016 r.)

 

pulpit

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

2. Pamiętajmy, że dzisiaj otaczamy modlitwą Kościół na Wschodzie. Natomiast za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary. PROSIMY O ZAMYKANIE DRZWI PRZY WCHODZEIU I WYCHODZENIU Z KOŚCIOŁA. DZIĘKUJEMY.

4. Adwent to czas, w którym pragniemy jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. UWAGA !!! W dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 6.30 a młodzież z dorosłymi w piątek o godz. 6.00.

5. Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie: 6 zł – małe świece i 15 zł duże świece. Nabywając świece okazujesz serce tym, którzy liczą na Twą dobroć. Więcej o tej akcji dowiemy się z dzisiejszego Biuletynu. W ostatnią niedzielę zebrano do puszek 879 zł. Dziękujemy. Paczki świąteczne dla najuboższych będą wydawane 8 grudnia (czwartek) w punkcie Caritas przy ul. Myliusa 1A od godz. 16.00 do 17.00.

6. Jeśli ktoś nie ma jeszcze poświęconego opłatka na stół wigilijny, może go nabyć w zakrystii u pana kościelnego. Zapraszamy.

7. W czwartek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy w tym dniu na Uroczyste Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17.30 oraz na Eucharystię. Dzień ten jest świętem patronalnym Ruchu Światło-Życie, i jej gałęzi Domowego Kościoła.

8. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na Adwentowe Czuwanie Adoracyjno- Uwielbieniowe, które odbędzie się w czwartek 8.12.2016r. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Czuwanie odbędzie się o godz. 19.00 w Parafii Św. Rodziny. Przyjdź nabrać Ducha i podnieść głowę, aby nabrać gorliwości, entuzjazmu i radości. To może być twój czas przebudzenia do żywej wiary.

9. W sobotę 10.12.2016 r. w parafii św. Trójcy na Zatorzu Wspólnota Domowego Kościoła będzie przeżywała Rejonowy Dzień Wspólnoty – temat: „Miłosierni przez pełnienie dzieł wyzwolenia”. Początek o godz. 15.00.

10. „Jak zadbać o serce ? Zapobieganie, diagnozowanie i leczenie chorób serca – porady kardiologa i chirurga”. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach: 11 grudnia (niedziela) oraz 15, 16, 17 grudnia. W tym roku rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Krauze – Marianin. Zaplanujmy dobrze swoje obowiązki domowe, by wziąć udział w duchowym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

11. W Biuletynie Parafialnym dodatek dotyczący I SYNODU DZIECEZJI ELBLĄSKIEJ. Znajdziemy tam słowa ks. Biskupa Elbląskiego, Sekretarza Generalnego Synodu oraz informację jak się organizuje SYNOD i kto go tworzy.

12. Zgodnie z regulaminem I SYNODU DIECEZJI ELBLĄSKIEJ, dnia 26 listopada br. w naszej parafii został powołany PARAFIALNY ZESPÓŁ SYNODALNY liczący 21 osób. W naszych modlitwach pamiętajmy o SYNODZIE.

13. Przed kościołem można nabyć prasę katolicką: „Gość Niedzielny” – 5 zł.

14. Pan powołał do wieczności: śp. Wandę Bilicką lat 63 z ul. Broniewskiego