Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedziele w ciągu roku (17.07.2016 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj na spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej PÓŁNOC- ELBLĄG. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi:  „Ochrzczeni, by Żyć!”. Zapraszamy wszystkich pielgrzymujących w tym roku do tronu Matki Bożej w Częstochowie na spotkanie na plebanii o godz. 19.30. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Sławkiem.

2. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przed kościołem przeznaczone są na potrzeby organizacyjne grupy pielgrzymkowej PÓŁNOC- ELBLĄG. Bóg zapłać za zrozumienie.

3. Zachęcamy do wypisywania intencji i wrzucania ich do kartonika wyłożonego na stoliku, które pielgrzymi poniosą wraz z modlitwą do Częstochowy. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XVI tydzień w ciągu roku (17 – 23.07.2016 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

17 lipca   XVI NIEDZIELA ZWYKŁA  Łk 10, 38-42
7.00 Śp. Zofia, Katarzyna, józef kozaczuk, śp. Jan, Jadwiga, Ryszard Wysoccy. śp. Franciszek Domalewski
9.00 Dziękczynna w 40 urodziny Iwony Laskowskiej z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla całej rodziny
9.00 O spokój duszy i radość życia wiecznego dla Anny Nadolskiej, Marianny, Józefa(m) , Zbigniewa, Sławomiora(m) Młynarskich
10.30 Śp. Teofil i Jadwiga i rodziców z obojga stron
12.00 Za parafian
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
18.00 Śp. Marianna Stan w 22 rocz. śmierci, śp. Bolesław Stan i za zmarłych rodziców z obojga stron

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XV Niedziele w ciągu roku (10.07.2016 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj Bractwo Szkaplerzne przed kościołem zbiera ofiary do puszek na przygotowanie Uroczystości Odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dziękujemy tym wszystkim którzy tworzą Rodzinę i Bractwo Szkaplerzne i wszystkim parafianom za wparcie. UWAGA OSOBY NOSZACE SZKAPLERZ !!! Od osób stojących z puszkami można pobrać jeszcze deklarację o przystąpieniu do Bractwa Szkaplerznego, którą należy wypełnić i zostawić w zakrystii.

2. Od 7 lipca do 15 lipca po każdej Mszy św. wieczornej odmawiana jest Nowenna przed Świętem Matki Bożej Szkaplerznej (16 lipca). Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy przyjęli Szkaplerz Karmelitański i tworzą Rodzinę Karmelitańską i Bractwo Szkaplerzne.

3. W sobotę 16 lipca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą Odpustową o godz. 18.00 wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański a po Mszy św. wspólne świętowanie. Osoby które zdeklarowały swoją przynależność do Bractwa Szkaplerznego w tym dniu otrzymają LEGITYMACJE. Nasze uroczystości rozpoczniemy o godz. 17.30  GODZINKAMI KU CZCI MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XV tydzień w ciągu roku (10 – 16.07.2016 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

10 lipca   XV NIEDZIELA ZWYKŁA  Łk 10, 25-37
7.00 Śp. Aleksandra(k) w 11 rocz. śmierci
9.00 O Boże błogosł., łaskę pokonywania wszystkich trudności dla Nikodema i jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej oraz Magdy i jej bliskich
9.00 Śp. Helena Kulma w 1 rocz. śmierci
10.30 O Boże błogosł., potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla Aleksandry i Piotra Semeniuk z okazji 2 rocz. ślubu
12.00 Za parafian
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
18.00 Śp. Czesław(m) Kubis w 2 rocz. śmierci oraz zmarli rodzice z obojga stron

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę Zwykłą (03.07.2016 r.)

ogloszenia

1. Zapraszamy dziś w I Niedzielę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj taca inwestycyjna przeznaczona jest na zakupienie krzyża, który zostanie zamontowany we wnęce prezbiterium Kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – w osobistej modlitwie prośmy o powołania do Elbląskiego Seminarium Duchownego. Zapraszamy na „GODZINĘ ŚWIĘTĄ” czyli na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XIV tydzień w ciągu roku (03 – 09.07.2016 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E
3 lipca   XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  Łk 10, 1-12. 17-20
7.00 Śp. Urszula Żuchowska w 1 rocz. śmierci
9.00 Śp. Zygfryd Dobrzeniecki w 1 rocz. śmierci
9.00 O Boże błogosł. dla Jacka Pych w 35 rocz. urodzin oraz dla Eweliny i Mateusza Pych
10.30 Dziękczynna w 3 rocz. urodzin Dawida z prośbą o Boże błogosł. i opiekę Matki Bożej dla niego oraz rodziców
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Danieli(k) i Andrzeja Kwiatkowskich z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla rubinowych Jubilatów
12.00 O Boże błogosł, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla ks. Tomasza z okazji imienin
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu
18.00 Śp. Tomasz i Wałdysław(m) Kaczor

CZYTAJ DALEJ!

WAKACJE – czas wypoczynku od Pana Boga???

wak

Nie ma wakacji od modlitwy

Od różnych rzeczy można wziąć urlop. Trzeba wypocząć od pracy, żeby zregenerować siły, odpocząć od studiowania i uczenia się, żeby po wakacjach zabrać się do nauki z nowym zapałem i energią. Są jednak rzeczy, od których nie może być wakacji. Nie ma wakacji od Pana Boga, bo jeśli jest On dla nas całym naszym życiem, jeśli jesteśmy z Nim w każdych okolicznościach, to trudno sobie wyobrazić, że moglibyśmy choćby przez dwa tygodnie żyć tak, jakby Boga nie było. Skoro nie można wziąć urlopu od Pana Boga, to tym samym nie można zrobić wolnego od modlitwy. Czas wakacji i urlopu powinien stać się dodatkową możliwością pogłębienia swojej modlitwy i okazją do dłuższej rozmowy z Bogiem o swoich sprawach. Warto więc w wakacyjnych planach umieścić również konkretne postanowienia dotyczące czasu na modlitwę. Istnieje wiele powodów, dla których nie można wziąć wolnego od modlitwy. Zwróćmy uwagę na przynajmniej dwa takie powody. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia na XIII Niedzielę w ciągu roku (26.06.2016)

ogloszenia

1. Przed nami ostatnie dni czerwcu, tym bardziej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych o godz. 17.30. CZY BYŁEŚ – CZY POMYŚLAŁEŚ O TYM SPOTKANIU !!!

2. W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a zarazem imieniny ks. kan. Piotra Bryka, diakona Piotra Makowskiego i pana Piotra Zbierzchowskiego – organisty. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnych solenizantach. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w czwartek tj. 30 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XIII Tydzień w ciągu roku (27.06 – 03.07)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

27 czerwca   PONIEDZIAŁEK
Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – wsp.            
Mt 8, 18-22
8.00 Śp. Maria i Wojciech Szerszeń 27 greg.
18.00 O Boże błogosł. dla księży pracujących w naszej parafii
18.00 Śp. Czesław Józwowski w 30 dzień po pogrzebie

CZYTAJ DALEJ!

„NASZA” ŚWIĘTA – DOROTA Z MĄTÓW

dorota

Dorota urodziła się 25 stycznia 1347 r. w Mątowach Wielkich koło Malborka (wówczas Gross-Montau) jako siódme z kolei dziecko. Ochrzczona została 6 lutego w miejscowym, do dzisiaj istniejącym kościele i otrzymała imię św. Doroty, patronki tego dnia. Dorota od najmłodszych lat podejmowała intensywną pokutę. W szóstym roku życia otrzymała dar ukrytych stygmatów. Pokazywał się jej Chrystus na krzyżu, co było dla niej powodem zaostrzenia już i tak surowego trybu życia. Do pierwszej spowiedzi świętej przystąpiła, gdy miała zaledwie 6 lat, do pierwszej Komunii świętej w 10. roku życia, 8 kwietnia 1357 roku. CZYTAJ DALEJ!