Fragmenty Listu pasterskiego Episkopatu Polski na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2015 roku

zycie_konsekrowane

Drodzy Bracia i Siostry!

Dzień Życia Konsekrowanego, który obchodzimy w każde święto Ofiarowania Pańskiego, ma w tym roku charakter szczególny. Wpisuje się on bowiem w ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego, obchodzony pod hasłem: „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. Rok ten rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu 2014 roku, a zakończy się 2 lutego 2016 roku. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę w ciągu roku (1.02.2015 r.)

ogloszenia

1. Zapraszamy dzisiaj na Adorację Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 18.00.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest  na spłacenia zadłużenia za wykonany plac kościelny. Bóg zapłać za złożone ofiary i zrozumienie.

3. Jutro 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu czcimy Chrystusa Pana Światłość Świata (symbolizują to świece) i Jego Matkę pod nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec podczas każdej Mszy św. o godz. 8.00, 11.00 i o godz. 18.00.  Zebrane ofiary w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na IV Tydzień okresu w ciągu roku (1.02– 7.02. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

1 lutego  IV NIEDZIELA ZWYKLA   Mk 1, 21-28
7.00 Śp. Jan Walko 1 greg.
9.00 Śp.Jolanta Kaczmarska w 10 rocz. śmierci
10.30 Dziękczynna w 80 urodziny Marianny Pietruszki z prośbą o Boże blogosł. i potrzebne łaski dla Jubilatki
10.30 Śp. Henryk Woliński w 6 rocz. smierci, śp. Anna i Jan Wolińscy, śp. Napoleon Kowszyński z zmarli z rodziny
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Elżbiety i Stanisława Kamieniak z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla Rubinowych Jubilatów
15.00 Śp. Józef(m) Smolak w 11 rocz. śmierci
16.00 ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU  ZAPRASZAMY
18.00 Śp.Henryk Sinkiewicz w 4 rocz. smierci

CZYTAJ DALEJ!

„Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi. I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim”.

powolanie

Jezus kiedy przechodził przez Galileę oraz inne obszary Jerozolimy powoływał uczniów. W tych słowach, które słyszeli różni ludzie ukryta była pewna tajemnica. Ich życie miało się całkowicie zmienić. Dotąd byli rybakami – łowili ryby, a od tego momentu mieli łowić ludzi. Pójście za Nim, przebywanie z Nim miało dawać im moc i siłę do tego, by pozyskiwać ludzi dla królestwa niebieskiego. To powołanie jest wyjątkowe. Nikt z nich nie spodziewał się, że będzie uczniem Jezusa Chrystusa – Człowieka, który działał tyle znaków i cudów. Nikt z nich nie spodziewał się, że będą czynić tak wielkie rzeczy. To wezwanie Chrystusa do pójścia za Nim musi oznaczać natychmiastowość. Kiedy słyszę zaproszenie Jezusa do tego, by pójść za Nim nie mogę czekać, muszę od razu zostawić wszystko co mam i iść za Jezusem. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę w ciągu roku (25.01.2015 r.)

ogloszenia

1. Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska” przy naszej parafii dzisiaj tj. 25 stycznia br. na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie dziękować za 17 lat istnienia. Dziękuję za Ich zaangażowanie w życie parafii oraz za przygotowywanie liturgii Sumy Parafialnej.

2. Dzisiaj 25 stycznia przeżywamy  Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła które kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00 w parafii św. Pawła u Franciszkanów, Elbląg ul. Obrońców Pokoju.

3. Spotkanie opłatkowe dla grup i wspólnot parafialnych, tj. Żywego Różańca, Kręgu Biblijnego, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Wolontariuszy Caritas, Apostolatu Bożego Miłosierdzia, Apostolatu Margaretka i Bractwa Szkaplerznego dzisiaj tj. 25 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie i dzielenie się radością z przyjścia Chrystusa na świat. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na III Tydzień okresu w ciągu roku (25.01– 31.01. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

25 stycznia  III NIEDZIELA ZWYKŁA    Mk 1, 14-20
7.00 Śp. Mieczysław w 18 rocz. śmierci i Kazimiera(k) Dąbkowskich i zmarłych z rodziny Dąbkowskich
9.00 Śp. Wanda i Feliks Kwiatkowscy
10.30 Śp. Jan Bralewski w 14 rocz. śmierci
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna za Barbarę i Henryka Jackiewicz oraz za Grażynę i Witolda Chodackich z okazji Dnia Babci i Dziadka z prośbą Boże błogosł. i potrzebne łaski
15.00 Śp. Barbara Kołodziejska 25 greg.
18.00 Śp. Franciszek(m) Niewiński w 2 rocz. Śmierci oraz zmarli śp. Elzbieta, Piotr i  Mariusz Niewińscy

CZYTAJ DALEJ!

TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN A.D. 2015 Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić” (J 4,7)

samarytanka

Niedziela, 18 stycznia: Elbląg, godz. 17.00 -Kościół Polskokatolicki pw. Dobrego Pasterza, ul. Warszawska 9. Nabożeństwo ekumeniczne, gospodarz: ks. Kazimierz Klaban. Kazanie: pastor prezbiter Wojciech Gajewski, Kościół Zielonoświątkowy

Poniedziałek, 19 stycznia: Pasłęk, godz. 9.00, Parafia prawosławna św. Onufrego, kościół św. Jerzego, Boh. Westerplatte 11 Święto Jordanu, przewodniczy: ks. Marek Antonowicz, proboszcz parafii

Wtorek, 20 stycznia: Elbląg, godz. 18.00, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, ul. Bożego Ciała 10 Nieszpory ekumeniczne, gospodarz: ks. Grzegorz Puchalski, rektor. Kazanie: ks. pastor Marcin Pilch, Kościół Ewangelicko-Augsburski CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę w ciągu roku (18.01.2015 r.)

ogloszenia

1. Scholka parafialna „RAFAEL” i Zespół Młodzieżowy zapraszają dzisiaj do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 16.15 do naszego kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

2. Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska” przy naszej parafii za tydzień tj. 25 stycznia br. na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie dziękować za 17 lat istnienia. Zapraszam do wspólnej modlitwy całą wspólnotę oraz tych wszystkich którzy pragną dziękować za ten czas i dokonane dzieła Boże.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw są słowa:  Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić” (J 4,7). Dokładny program znajdziemy na pierwszej stronie naszego Biuletynu. CZYTAJ DALEJ!