Plan obchodów 52. Tygodnia Modlitw o Powołania

Niedziela 26.04.2015r.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważeniem I części orędzia Ojca Świętego Franciszka na 52. TMoP oraz modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30

Poniedziałek 27.04.2015r.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważeniem II części orędzia Ojca Świętego Franciszka na 52. TMoP oraz modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30

Wtorek 28.04.2015r.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważeniem III części orędzia Ojca Świętego Franciszka na 52. TMoP oraz modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.30

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną (26.04.2015 r.)

ogloszenia

  • Dzisiaj Niedzielą Dobrego Pasterza – rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji młodych ludzi, aby dobrze rozeznali swoje powołanie. Przed kościołem klerycy zbierają ofiary do puszek na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Bóg zapłać. Program wszystkich nabożeństw związanych z tym tygodniem  zamieszczamy w  Biuletynie.
  • W środę na Mszy świętej o godz. 18.00 w naszej parafii będziemy gościć Moderatorów i Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, którzy będą się z nami modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a o godz. 19.30 poprowadzą nabożeństwo Akatystu. Serdecznie zapraszamy.
  • Zakończyliśmy VII Tydzień Biblijny. Dziękuję ks. Sławomirowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i przeżycie. Jesteśmy wdzięczni za przygotowanie naszego kościoła, podjęcie posługi lektora. Dziękujemy uczestnikom Kręgu Biblijnego oraz wszystkim innym osobom.

CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na IV Tydzień Okresu Wielkanocnego (26.04 – 22.05. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

26 kwietnia  IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „DOBREGO PASTERZA J 10, 11-18
7.00 Śp. Jan Lis w 17 rocz. śmierci oraz zmarli z rodziny
9.00 Śp. Michał Jakubiak 17 greg.
9.00 Śp. Irena Półtorzycka, Wiktoria Rukujżo, Anna Uszpolewicz oraz wszyscy zmarli z tych rodzin
10.30 Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Reginy i Jana Marek z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla Jubilatów
12.00 Za parafian
15.00 Dziękczynna w 90 rocz. urodzin Janiny Walko prosząc o Boże błogosł. i opiekę Świętej Rodziny
18.00 Dziękczynna za wysłuchane prośby z prośbą o dalsze prowadzenie i Boże błogosł. dla Leszka

CZYTAJ DALEJ!

VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny 19-25.04.2015

samarytanka

Temat Tygodnia: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego.

Zapraszamy parafian w piątek 24 kwietnia br. o godz. 19.00 na Drogę Światła. Nabożeństwo Drogi Światła zatytułowane jest „Zwróceni ku Światłości: ze śmierci do życia” i obejmuje czternaście stacji. Każda z nich przywołuje jedną postać biblijną z jej osobistą „historią nawrócenia”. Jest to nabożeństwo światła ukazującego nawrócenie jako drogę ku zmartwychwstaniu. CZYTAJ DALEJ!

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE 11 – 19 września 2015 roku

medjugorje

Chorwacja kojarzy się nam przede wszystkim z wypoczynkiem nad malowniczym wybrzeżem Adriatyku, setkami wysp i wysepek, ciepłym morzem i wspaniałym słońcem. I to jest najważniejsze. Ale nie sposób wypoczywając nad brzegiem morza, nie zachwycić się historią Splitu czy Dubrownika, zadumać się nad zawieruchą wojenną na ruinach Mostaru, zamyśleć się w Medjugorje wraz z tysiącami pielgrzymów przybywającymi do tego miejsca aby odkryć Prawdę. Na taką pielgrzymkę pragniemy zaprosić. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną (19.04.2015 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj każdy może włączyć się w akcję „Pola Nadziei 2015”. Akcja ta ma uwrażliwić społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, a także zachęcić do wolontariatu hospicyjnego.  Na terenie Elbląga będzie przeprowadzona kwesta.

2. Rozpoczynamy w naszej parafii VII Tydzień Biblijny. Zapraszamy do udziału w przeżyciu tego szczególnego czasu poznawania Słowa Bożego. Zapraszamy w piątek 24 kwietnia na godz. 19.00 na Drogę Światła, która zatytułowana jest „Zwróceni ku Światłości: ze śmierci do życia”. Obejmuje ona czternaście stacji, z których każda przywołuje jedną postać biblijną z jej osobistą „historią nawrócenia”. Więcej informacji na pierwszej stronie biuletynu.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Przyniesiono 201 skarbonek (a rozdano 800) z jałmużną wielkopostną 2015 w ramach ogólnopolskiej akcji  „Wiara i miłosierdzie” i zebrano 2742 zł.  Na święta Wielkanocne zostało wydanych 70 paczek. Za wszystkie ofiary, które są pomocą dla potrzebujących składamy „Bóg zapłać”.

CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na III Tydzień Okresu Wielkanocnego (19.04 – 25.04. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

19 kwietnia  III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Łk 24, 35-48

7.00 O Boże błogosł. dla Wojtusia i jego rodziców
9.00 Śp. Stanisław Jasiński w 7 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Bajson, Jasińskich, Kachnowicz
i Traczyk
9.00 Śp. Marianna Bałdyga w 10 rocz. śmierci oraz zmarli Feliks i Lucjan
10.30 Śp. Roman Żelazny w dniu urodzin oraz zmarli z rodzin Michalskich i Żelaznych
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Michał Jakubiak 10 greg.
18.00 Śp. Włodzimierz Zajet w 10 rocz. śmierci, śp. Genowefa Cholibska w 20 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Cholibskich i Zajet

CZYTAJ DALEJ!

71. Tydzień Miłosierdzia „Caritas dla rodziny”

tm

W II Niedzielę Wielkanocną rozważamy prawdę o nieskończonym Miłosierdziu Bożym, które jest większe niż największe niegodziwości i grzechy ludzkie. Chrystus przez swoją mękę, śmierć krzyżową i zmartwychwstanie pokazuje, że miłość bliźniego nie może ograniczać się do granic doczesności, lecz ma wydoskonalić się w ogniu cierpienia i prowadzić do ostatecznego zwycięstwa w zmartwychwstaniu. CZYTAJ DALEJ!