Adwent – radosny czas oczekiwania

lampa

Adwent z łac. adventus – przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele przed 25 grudnia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu (29.11.2015r.)

ogloszenia

1. Wolontariusze Caritas Parafialna  zbierają ofiary do puszek dla osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy. UWAGA!!! Nowy punkt Caritasu Parafialnego czynny będzie w czwartki od 16.00 do 17.00 przy ul. Myliusa 1A. ( wymiennikownia ciepła EPEC, w którym również mieści się Salon Fryzjerski).

2. Zapraszamy dzisiaj i w kolejne Niedziele Adwentu o godz. 17.30 na Uroczyste Nieszpory. CZYTAJ DALEJ!

Wspólnota Krwi Chrystusa

wkc

Członkowie Wspólnoty Krwi Chrystusa charyzmatowi św. Kaspra del Bufalo (1786-1837), ofiarowują Krew Chrystusa Ojcu Niebieskiemu, gdy w cierpieniach świata spotykają Krwawiącego Jezusa. Jest to ich droga odnowy Kościoła i świata. Bractwo Przenajdroższej Krwi Chrystusa powstało w 1808 r. w Rzymie, później opiekowało się nim założone przez św. Kaspra w 1815 r. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa. W Polsce wspólnotę założył członek zgromadzenia, o. Winfried Wermter CPPS (ur. 1940). Na początku lat osiemdziesiątych o. Wermter przeszczepił do Polski Zgromadzenie Misjonarzy i zainicjował też powstanie świeckiej Wspólnoty Krwi Chrystusa. Obecnie liczy ona ok. 10 tys. członków i 4 tys.   sympatyków. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XXIII Niedzielę w ciągu roku (15.11.2015r.)

ogloszenia

1. Przed nami ostatnie dni przed ODPUSTEM PARAFIALNYM KU CZCI ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO. W roku 2015 program jest szczególnie bogaty, dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w przygotowaniach i w Odpuście.

 • 11.2015, poniedziałek godz. 18.00Msza Święta,
  spotkanie Rodziny Karmelitańskiej, tj. osób noszących Szkaplerz. W tym dniu zapraszam do przyjęcia tego znaku opieki Matki Bożej
 • 11.2015, wtorek godz. 18.00Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu „Przed obliczem Pana” – prowadzi Odnowa w Duchu Świętym
 • 11.2015, środa godz. 18.00Msza Święta, Parafialny Dzień Obrony Życia, podejmowanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zagrożonego aborcją
 • 11.2015, czwartek
  • 17.00 – przyjęcie w parafii symboli Światowych Dni Młodzieży,
   tj. Krzyża i Ikony Matki Bożej
  • 18.00Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego, Adoracja Krzyża i Ikony Matki Bożej – prowadzi młodzież naszej parafii

CZYTAJ DALEJ!

„O Boga! Za wolność, prawo i chleb! My młodzi nie zapomnimy!”

oboga

Na spotkaniu rejonowym DK w 2011 roku przedstawiłem nowy pomysł na przeżycie Narodowego Święta Niepodległości w gronie naszej wspólnoty – polegający na grze miejskiej. W pierwszej jej edycji wzięły udział trzy zespoły, a ich zadaniem było odnalezienie skarbu ukrytego na Starym Mieście w Elblągu.

Od tamtego momentu minęły cztery lata. Dzisiaj gra stała się imprezą cykliczną, w której udział bierze około 50 osób. W jej wsparcie włączył się sam Instytut Pamięci Narodowej oraz wielu innych sponsorów. Bawi, uczy i integruje mieszkańców Elbląga, a także pozwala obudzić ich aktywność społeczną. Ukazuje historię naszej ojczyzny i jej bohaterów w nowej, ciekawej formie edukacji. Pozwala spędzić Narodowy Dzień Niepodległości w sposób aktywny, krzewiąc postawy patriotyczne, które są nierozerwalnie związane z Ruchem Światło-Życie. CZYTAJ DALEJ!