Pierwszy dzwonek!

ichtis

Za kilka dni we wszystkich szkołach w Polsce zadzwoni pierwszy dzwonek, który obwieści początek nowego roku szkolnego. Dla niektórych dzieci będzie to początek drogi edukacji a dla innych kolejny etap w zdobywaniu wykształcenia. Od czasu do czasu w telewizji można usłyszeć o kolejnych innowacyjnych planach reformy edukacji w naszej Ojczyźnie. Jednocześnie coraz częściej pojawia się temat wyrzucenia katechezy ze szkoły. Chciałbym w tym miejscu przytoczyć fragment artykułu ks. Stefana Radziszewskiego, który ukazuje powyższy problem w szerszym aspekcie problemu dzisiejszej edukacji: CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę w ciągu roku (30.08.2015 r.)

ogloszenia

1. Dziękujemy tym wszystkim którzy w miesiącu sierpniu podjęli apel Kościoła o abstynencję przeżywaną w sposób radosny i odważny. Zdolność rezygnacji z alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych oraz umiejętność zabawy i wypoczynku bez alkoholu nie są powodem do wstydu, ale są znakiem mądrości i odpowiedzialności. GRATULUJEMY !!!

2. We wtorek  przypada 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny oraz prośmy o pokój na świecie.

3. Powracamy od 6 września br. do Mszy św. niedzielnej o godz. 15.00. Dziękuję osobom z Apostolatu Bożego Miłosierdzia za prowadzenie Koronki w czasie wakacji. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XXII Tydzień w ciągu roku (30.08 – 5.09. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

30 sierpnia  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 7, 1-23
7.00 Śp. Monika i Jan Ostrowscy
9.00 Sp. Stefan(m), Jan, Feliksa(k) Kowalczyk, śp. Mikołaj Gorszonowski, śp. Dorota Kinach i zmarli z rodziny Kinach
10.30 O Boże błogosł. potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Pawła Wewersowicz z okazji 10 rocznicy ślubu oraz dla ich dzieci
12.00 Za parafian
18.00 Śp. Grażyna Stanek w 11 rocz. śmierci, śp. Stafania(k), Jan, Stefan
18.00 O Boże błogosł. na rozpoczynajacy się Rok Szkolny oraz o potrzebne łaski i o wzrost w Bożej łasce dla Moniki i Marcina

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XXI Niedzielę w ciągu roku (23.08.2015 r.)

ogloszenia

1. Nasi klerycy: Piotr, Grzegorz, Michał, Krzysztof przed kościołem zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego  w Elblągu. Bóg zapłać.

2. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości.  Prosimy o abstynencję przeżywaną w sposób radosny i odważny. Zdolność rezygnacji z alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych oraz umiejętność zabawy i wypoczynku bez alkoholu nie są powodem do wstydu. Są znakiem mądrości  i odpowiedzialności. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XXI Tydzień w ciągu roku (23.08 – 29.08. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

23 sierpnia  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA J 6,54. 60-69
7.00 Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Magdy i Antoniego z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla Rubinowych Jubilatów
9.00 Śp. Stefania(k) Bajson w 26 rocz. śmierci oraz za zmarłych z rodzin Bajson, Jasińskich, Kachnowicz i Traczyk
10.30 Dziękczynna za przeżyte wspólnie 37 lat Jadwigi i Leszka Grądzik, 13 lat Agnieszki i Tomasza Grądzik, 11 lat Iwony i Marcina Sieradz z prośbą o Boże błogosł.  i opiekę Matki Bożej na dalsze lata
12.00 Za parafian
18.00 Śp. Julia Kata w 1 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XX Niedzielę w ciągu roku (16.08.2015 r.)

ogloszenia

1. W tym tygodniu mija trzeci rok od NAWIEDZENIA NASZEJ PARAFII PRZEZ  MATKĘ BOŻĄ W  JASNOGÓRSKIEM WIZERUNKU. Bogu niech będą dzięki i Tobie Matko za Twoją obecność w naszej wspólnocie. Dziękujemy Ci Matko, za Twoją obecność i za to że mogliśmy stanąć przed Twoim obliczem i powiedzieć o wszystkich naszych sprawach. Nadal Cię prosimy rozważaj  je w sercu i przedstawiaj je swojemu Synowi. Niech ten czas Nawiedzenia nadal przynosi błogosławione owoce w życiu każdego z nas i całej naszej wspólnoty parafialnej. „Maryjo, któraś uwierzyła, prowadź nas do Jezusa.”

2. Dzisiaj  16 dzień miesiąca: to spotkanie i modlitwa Rodziny i Bractwa Szkaplerza Świętego. Zapraszam  dzisiaj na Msze Świętą o godz. 18.00, z możliwością przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego oraz na nabożeństwo. Po modlitwach spotkanie Rady Szkaplerznej na plebanii – zapraszam. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XX Tydzień w ciągu roku (16.08 – 23.08. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

16 sierpnia  XX NIEDZIELA ZWYKŁA J 6, 51-58
7.00 Śp. Stanisław Podgórski w 14 rocz. śmierci, śp. Franciszek Pietrowski,

śp. Marcin, Robert i Henryk Jeszke

9.00 Śp. Tadeusz i Julia Grześkiewicz
10.30 Dziękczynna w 8 urodzin Damiana z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny
12.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Iwony, Wojciecha, Marty, Marysi i Michała Laskowskich
12.00 Za parafian
18.00 W intencji Rodziny i Bractwa Szkaplerznego

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę w ciągu roku (9.08.2015 r.)

ogloszenia

1. We wtorek XXIII  Elbląska Pielgrzymka Piesza wchodzi na Jasną Górę. Zapraszamy rodziny pątników, na Mszę Świętą o godz. 18.00 i Apel Jasnogórski. Duchowo będziemy się łączyć z pielgrzymami, trwającymi na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu. Dziękuję ks. Tomaszowi Wieczorkowi i ks. Sławomirowi Milde za zorganizowanie, prowadzenie i opiekę duchową nad naszymi pątnikami. Wdzięczni jesteśmy tym osobom, które wspierały pielgrzymów swoją ofiarą, modlitwą i w inny sposób Panu Bogu wiadomy.

2. W piątek 14 sierpnia br. przypada wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, patrona diecezji elbląskiej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu tj. 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, Rycerstwo Niepokalanej organizuje akcję rozdawania Cudownych Medalików po Mszach świętych wieczornych.

3. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w niedziele, tj. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00Przypominamy, ze tego dnia jest poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XIX Tydzień w ciągu roku (9.08 – 15.08. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

9 sierpnia  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA J 6, 41-51
7.00 Za parafian
9.00 O Boże błogosł., obfitość łask i dar wprowadzenia ich w życie dla Nikodema

i jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej oraz dla Magdy i jej bliskich

10.30 Śp. Maria Boguszewska w 1 rocz. śmierci
12.00 Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Haliny i Zdzisława Bereda z prośba o Boże błogosł.

i potrzebne łaski dla Rubinowych Jubilatów

18.00 Dziękczynna w 10 rocz. ślubu Edyty i Krzysztofa Wiśniewskich i za dar rodzicielstwa – syna Dominika z prośba o Boże błogosł., zdrowie, potrzebne łaski dla całej rodziny

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XVIII Niedzielę w ciągu roku (2.08.2015 r.)

ogloszenia

1. Zapraszamy w pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Trwając w jedności modlitewnej z pielgrzymami zachęcam do udziału (w czasie trwania pielgrzymki) w Mszach św. wieczornych, które będziemy kończyć Apelem Jasnogórskim.

3. UWAGA !!! W czasie trwania pielgrzymki pieszej do Częstochowy o godz. 21.00 będą biły dzwony, przypominając nam i zachęcając nas do wspólnej modlitwy – APELU. CZYTAJ DALEJ!