„Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi. I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim”.

powolanie

Jezus kiedy przechodził przez Galileę oraz inne obszary Jerozolimy powoływał uczniów. W tych słowach, które słyszeli różni ludzie ukryta była pewna tajemnica. Ich życie miało się całkowicie zmienić. Dotąd byli rybakami – łowili ryby, a od tego momentu mieli łowić ludzi. Pójście za Nim, przebywanie z Nim miało dawać im moc i siłę do tego, by pozyskiwać ludzi dla królestwa niebieskiego. To powołanie jest wyjątkowe. Nikt z nich nie spodziewał się, że będzie uczniem Jezusa Chrystusa – Człowieka, który działał tyle znaków i cudów. Nikt z nich nie spodziewał się, że będą czynić tak wielkie rzeczy. To wezwanie Chrystusa do pójścia za Nim musi oznaczać natychmiastowość. Kiedy słyszę zaproszenie Jezusa do tego, by pójść za Nim nie mogę czekać, muszę od razu zostawić wszystko co mam i iść za Jezusem. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę w ciągu roku (25.01.2015 r.)

ogloszenia

1. Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska” przy naszej parafii dzisiaj tj. 25 stycznia br. na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie dziękować za 17 lat istnienia. Dziękuję za Ich zaangażowanie w życie parafii oraz za przygotowywanie liturgii Sumy Parafialnej.

2. Dzisiaj 25 stycznia przeżywamy  Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła które kończy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00 w parafii św. Pawła u Franciszkanów, Elbląg ul. Obrońców Pokoju.

3. Spotkanie opłatkowe dla grup i wspólnot parafialnych, tj. Żywego Różańca, Kręgu Biblijnego, Wspólnoty Krwi Chrystusa, Wolontariuszy Caritas, Apostolatu Bożego Miłosierdzia, Apostolatu Margaretka i Bractwa Szkaplerznego dzisiaj tj. 25 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie i dzielenie się radością z przyjścia Chrystusa na świat. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na III Tydzień okresu w ciągu roku (25.01– 31.01. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

25 stycznia  III NIEDZIELA ZWYKŁA    Mk 1, 14-20
7.00 Śp. Mieczysław w 18 rocz. śmierci i Kazimiera(k) Dąbkowskich i zmarłych z rodziny Dąbkowskich
9.00 Śp. Wanda i Feliks Kwiatkowscy
10.30 Śp. Jan Bralewski w 14 rocz. śmierci
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna za Barbarę i Henryka Jackiewicz oraz za Grażynę i Witolda Chodackich z okazji Dnia Babci i Dziadka z prośbą Boże błogosł. i potrzebne łaski
15.00 Śp. Barbara Kołodziejska 25 greg.
18.00 Śp. Franciszek(m) Niewiński w 2 rocz. Śmierci oraz zmarli śp. Elzbieta, Piotr i  Mariusz Niewińscy

CZYTAJ DALEJ!

TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN A.D. 2015 Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić” (J 4,7)

samarytanka

Niedziela, 18 stycznia: Elbląg, godz. 17.00 -Kościół Polskokatolicki pw. Dobrego Pasterza, ul. Warszawska 9. Nabożeństwo ekumeniczne, gospodarz: ks. Kazimierz Klaban. Kazanie: pastor prezbiter Wojciech Gajewski, Kościół Zielonoświątkowy

Poniedziałek, 19 stycznia: Pasłęk, godz. 9.00, Parafia prawosławna św. Onufrego, kościół św. Jerzego, Boh. Westerplatte 11 Święto Jordanu, przewodniczy: ks. Marek Antonowicz, proboszcz parafii

Wtorek, 20 stycznia: Elbląg, godz. 18.00, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, ul. Bożego Ciała 10 Nieszpory ekumeniczne, gospodarz: ks. Grzegorz Puchalski, rektor. Kazanie: ks. pastor Marcin Pilch, Kościół Ewangelicko-Augsburski CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę w ciągu roku (18.01.2015 r.)

ogloszenia

1. Scholka parafialna „RAFAEL” i Zespół Młodzieżowy zapraszają dzisiaj do wspólnego kolędowania wszystkich parafian, przyjaciół, dzieci, dorosłych oraz rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o godz. 16.15 do naszego kościoła. PRZYJDŹ I WŁĄCZ SIĘ WE WSPÓLNY ŚPIEW KOLĘD.

2. Odnowa w Duchu Świętym „Kana Galilejska” przy naszej parafii za tydzień tj. 25 stycznia br. na Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie dziękować za 17 lat istnienia. Zapraszam do wspólnej modlitwy całą wspólnotę oraz tych wszystkich którzy pragną dziękować za ten czas i dokonane dzieła Boże.

3. Dzisiaj rozpoczyna się w kościele TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Hasłem tegorocznego tygodnia modlitw są słowa:  Jezus rzekł do Samarytanki: „Daj mi pić” (J 4,7). Dokładny program znajdziemy na pierwszej stronie naszego Biuletynu. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na II Tydzień okresu w ciągu roku (18.01– 24.01. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

18 stycznia  II NIEDZIELA ZWYKLA   J 1, 35-42
7.00 Za zmarłych z rodzin: Niewińskich, Moczydłowskich, Adamowicz, Karpiesiuk
9.00 Śp. Halina i Franciszek Kreńscy oraz zmarli dziadkowie
10.30 Dziękczynna w 50 rocz. urodzin Bolesława Malinowskiegoz prośbą o Boże błogosł., potrzebne łaski i zdrowie
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Anna i Józef Garbacz, śp. Adam i Edward Jaros
18.00 Śp. Barbara Kołodziejska 18 greg.

CZYTAJ DALEJ!

Nowi Kanonicy!

kanonicy

Ogłaszamy wszem i wobec iż decyzją Biskupa Elbląskiego dr. Jacka Jezierskiego ks. proboszcz Wojciech Zwolicki oraz ks. Piotr Bryk z dniem 10 stycznia 2015 r. zostali mianowani Kanonikami Żuławskiej Kapituły Kolegiackiej w Nowym Stawie. Życzymy naszym duszpasterzom obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej.

Niedziela Chrztu Pańskiego

chrzestp

Niedzielą Chrztu Pańskiego  – kończy Kościół rzymskokatolicki obchody Narodzenia Pańskiego i rozpoczyna czas „w ciągu roku”. Na Wschodzie Święto Chrztu Pańskiego jest obchodzone od początku 6 stycznia, w Kościele zachodnim zostało ono wprowadzone przez Papieża Piusa XII dopiero w 1955 r. Początkowo ustanowiono „wspomnienie chrztu Jezusa” na dzień 13 stycznia, w miejsce dawnej oktawy Epifanii – Objawienia Pańskiego. Posoborowa reforma kalendarza liturgicznego z 1969 r. podniosła znaczenie tego wspomnienia do rangi święta. W Polsce istnieje jednak pradawny zwyczaj, że szopki pozostają i radosny śpiew kolęd rozbrzmiewa w kościołach, aż do Święta Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego), kiedy to po raz ostatni Jezus Chrystus ukazany zostaje jako Niemowlę: „Światło na oświecenie pogan”. CZYTAJ DALEJ!