Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę w ciągu roku (19.07.2015 r.)

ogloszenia

1. Dziękuję Panu Bogu za piękną pogodę, która umożliwiła nam radosne przeżywanie ODPUSTU PARAFIALNEGO ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać za liczny udział i za pomoc w przygotowaniu powyższych uroczystości.

2. Dzisiaj ostatnie spotkanie organizacyjne grupy pielgrzymkowej PÓŁNOC- ELBLĄG, która wyruszy na szlak pielgrzymkowy 28 lipca br. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „WYBIERZ BOGA SZCZĘŚCIE GRATIS !”. Zapraszamy wszystkich pielgrzymujących w tym roku do tronu Matki Bożej w Częstochowie na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie na plebanii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Tomaszem. Zachęcamy do wpisywania intencji do księgi wyłożonej na stoliku, którą pielgrzymi poniosą wraz z modlitwą do Częstochowy.

3. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna po Mszy Św. wieczornej od poniedziałku do piątku  tj. ok 19.00. UWAGA!!!  Spowiedź św. 15 minut przed Mszą św. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XVI Tydzień w ciągu roku (19.07 – 25.07. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

19 lipca  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 6, 30-34
7.00 Śp. Anna Nadolska w 1 rocz. śmierci, Śp. Józef Młynarski w 9 rocz. śmierci i zmarli z rodziny Młynarskich
9.00 W dniu urodzin Renaty i Sabiny oraz za rodzinę Jasińskich
9.00 Śp. Stefan Bruski w 30 dzień po pogrzebie
10.30 Śp. Wiktoria Żendarska 19 greg.
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna w 45 rocz. ślubu Zuzanny i Henryka Stan z prośbą o wszelkie potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Jubilatów
18.00 Śp. Jan Fiodorowicz w 4 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę w ciągu roku (12.07.2015 r.)

ogloszenia

TRWA NOWENNA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY Z GÓRY KARMEL

1. Dzisiaj Bractwo Szkaplerzne przed kościołem zbiera ofiary do puszek na przygotowanie Uroczystości Odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Dziękujemy tym wszystkim którzy tworzą Rodzinę i Bractwo Szkaplerzne i wszystkim parafianom za wparcie. UWAGA OSOBY NOSZACE SZKAPLERZ !!!  Od osób stojących z puszkami można pobrać deklarację przystąpienia do Bractwa Szkaplerznego, którą należy wypełnić i zostawić w zakrystii.

2. W czwartek 16 lipca przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą Odpustową o godz. 18.00 wszystkich parafian, a szczególnie tych, którzy przyjęli szkaplerz karmelitański a po Mszy św. wspólne świętowanie. Osoby które zdeklarowały swoją przynależność do Bractwa Szkaplerznego w tym dniu otrzymają LEGITYMACJE.  Nasze uroczystości rozpoczniemy o godz. 17.30  GODZINKAMI KU CZCI MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XV Tydzień w ciągu roku (12.07 – 18.07. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

12 lipca  XV NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 6, 7-13
7.00 Za parafian
9.00 O Boże błogosł., obfitość łask i dar wprowadzenia ich w życie dla Nikodema i jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej oraz dla Magdy i jej bliskich
10.30 Śp. Wiktoria Żendarska 12 greg.
12.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i długie, szczęśliwe życie dla Aleksandry i Piotra Semeniuków z okazji 1 rocz. ślubu
18.00 Śp. Gabriela i Mieczysław, śp. Ryszard Adamowicz oraz zmarli z rodziny

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XIV Niedzielę w ciągu roku (5.07.2015 r.)

ogloszenia

1. Zapraszamy dziś w I Niedzielę miesiąca na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na wykonanie prezbiterium kościoła. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

3. Nasi klerycy po każdej Mszy Świętej rozprowadzają najnowszy numer Myślnika Kleryckiego. Temat tego numeru brzmi „Będziesz miłował! i jest wprowadzeniem do, ogłoszonego przez Papieża Franciszka, Jubileuszu Miłosierdzia, który rozpoczniemy w tym roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dlatego też artykuły, które znajdują się w Myślniku poruszają tematykę: miłości samego siebie, miłości współmałżonka oraz miłości kapłańskiej. Zachęcamy aby nabyć Myślnik Klerycki za dobrowolną ofiarę i rozpocząć duchowe przygotowanie do Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XIV Tydzień w ciągu roku (5.07 – 11.07. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

5 lipca  XIV NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 6, 1-6
7.00 Śp. Aleksandra w 10 rocz. śmierci
9.00 Zmarli z rodzin Warzecha, Doktór i Małkowskich
10.30 Śp. Maria Boguszewska w 11 miesiąc po śmierci, śp. Dorian Ocicki
10.30 Z okazji 10 rocz. urodzin Basi z prośbą o zdrowie, Boże błogosł. oraz doświadczenie rodzicielskiej miłości
12.00 Za parafian
18.00 Śp. Wiktoria Żendarska 5 greg.

CZYTAJ DALEJ!

Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

 petrietpauli

Święto dwóch największych Apostołów – Piotra i Pawła Kościół obchodzi 29 czerwca. Św. Piotr był uczniem wybranym przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele. Gorliwość misyjna św. Pawła sprawiła, że w bardzo wielu miejscach głosił Ewangelię i zakładał Kościoły. Zyskał miano „Apostoła Narodów”. Obaj przez swoje męczeństwo są związani z Rzymem. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę w ciągu roku (28.06.2015 r.)

ogloszenia

1. Teatr Katolicki FEN zaprasza na sztukę: „Którędy do nieba?” wg scenariusza ks. Adama Piekarzewskiego SDB. Jest to opowieść w formie bajki, oparta na prawdziwym wydarzeniu z życia świętego Dominika Savio. Sztuka zostanie wystawiona dzisiaj o godz. 16.30  w  naszej świątyni. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny (teatr utrzymuje się z dobrowolnych ofiar widzów).

2. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza chętne rodziny na ognisko niedaleko Tolkmicka na uroczym wzgórzu z przepięknym widokiem na Zalew Wiślany. Wyjazd 28 czerwca br. spod kościoła o godz. 13.00. Transport własny. Prosimy zabrać kiełbasę i napoje. Przewidziane w plenerze nabożeństwo czerwcowe.

3. Jutro przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a zarazem imieniny ks. kan. Piotra Bryka, który posługuje w naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XIII Tydzień w ciągu roku (28.06 – 4.07. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

28 czerwca  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 5, 21-43
7.00 Śp. Janina i Leopold Bąk
9.00 Śp. Wacław Żendarski 28 greg.
9.00 Dziękczynna w 60 rocz. urodzin Barbary z prośbą o Boże błogosł. i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny
10.30 Śp. Jan i Cecylia Przeradzcy, śp. Jan Ostrowski i zmarli z rodziny Fijałkowskich
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna w 20 rocz. ślubu Ilony i Grzegorza Jabłońskich z prośbą o Boże błogosł.
i potrzebne łaski dla Jubilatów
18.00 Dziękczynna w 2 rocz. urodzin Dawida z prośbą o Boże błogosł., potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla niego i jego rodziców

CZYTAJ DALEJ!

Błogosławiona Dorota z Mątów

dorota

Dorota urodziła się 25 stycznia 1347 r. w Mątowach Wielkich koło Malborka jako siódme z kolei dziecko. Ochrzczona została 6 lutego w miejscowym, do dzisiaj istniejącym kościele i otrzymała imię św. Doroty, patronki tego dnia. Rodzice Doroty, osadnicy holenderscy: Wilhelm i Agata, cieszyli się szacunkiem otoczenia. Byli bowiem prawi, pracowici i bardzo religijni. CZYTAJ DALEJ!