VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny 19-25.04.2015

samarytanka

Temat Tygodnia: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” nawiązuje do przeżywanego roku duszpasterskiego.

Zapraszamy parafian w piątek 24 kwietnia br. o godz. 19.00 na Drogę Światła. Nabożeństwo Drogi Światła zatytułowane jest „Zwróceni ku Światłości: ze śmierci do życia” i obejmuje czternaście stacji. Każda z nich przywołuje jedną postać biblijną z jej osobistą „historią nawrócenia”. Jest to nabożeństwo światła ukazującego nawrócenie jako drogę ku zmartwychwstaniu. CZYTAJ DALEJ!

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE 11 – 19 września 2015 roku

medjugorje

Chorwacja kojarzy się nam przede wszystkim z wypoczynkiem nad malowniczym wybrzeżem Adriatyku, setkami wysp i wysepek, ciepłym morzem i wspaniałym słońcem. I to jest najważniejsze. Ale nie sposób wypoczywając nad brzegiem morza, nie zachwycić się historią Splitu czy Dubrownika, zadumać się nad zawieruchą wojenną na ruinach Mostaru, zamyśleć się w Medjugorje wraz z tysiącami pielgrzymów przybywającymi do tego miejsca aby odkryć Prawdę. Na taką pielgrzymkę pragniemy zaprosić. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną (19.04.2015 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj każdy może włączyć się w akcję „Pola Nadziei 2015”. Akcja ta ma uwrażliwić społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, a także zachęcić do wolontariatu hospicyjnego.  Na terenie Elbląga będzie przeprowadzona kwesta.

2. Rozpoczynamy w naszej parafii VII Tydzień Biblijny. Zapraszamy do udziału w przeżyciu tego szczególnego czasu poznawania Słowa Bożego. Zapraszamy w piątek 24 kwietnia na godz. 19.00 na Drogę Światła, która zatytułowana jest „Zwróceni ku Światłości: ze śmierci do życia”. Obejmuje ona czternaście stacji, z których każda przywołuje jedną postać biblijną z jej osobistą „historią nawrócenia”. Więcej informacji na pierwszej stronie biuletynu.

3. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Przyniesiono 201 skarbonek (a rozdano 800) z jałmużną wielkopostną 2015 w ramach ogólnopolskiej akcji  „Wiara i miłosierdzie” i zebrano 2742 zł.  Na święta Wielkanocne zostało wydanych 70 paczek. Za wszystkie ofiary, które są pomocą dla potrzebujących składamy „Bóg zapłać”.

CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na III Tydzień Okresu Wielkanocnego (19.04 – 25.04. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

19 kwietnia  III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Łk 24, 35-48

7.00 O Boże błogosł. dla Wojtusia i jego rodziców
9.00 Śp. Stanisław Jasiński w 7 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Bajson, Jasińskich, Kachnowicz
i Traczyk
9.00 Śp. Marianna Bałdyga w 10 rocz. śmierci oraz zmarli Feliks i Lucjan
10.30 Śp. Roman Żelazny w dniu urodzin oraz zmarli z rodzin Michalskich i Żelaznych
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Michał Jakubiak 10 greg.
18.00 Śp. Włodzimierz Zajet w 10 rocz. śmierci, śp. Genowefa Cholibska w 20 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin Cholibskich i Zajet

CZYTAJ DALEJ!

71. Tydzień Miłosierdzia „Caritas dla rodziny”

tm

W II Niedzielę Wielkanocną rozważamy prawdę o nieskończonym Miłosierdziu Bożym, które jest większe niż największe niegodziwości i grzechy ludzkie. Chrystus przez swoją mękę, śmierć krzyżową i zmartwychwstanie pokazuje, że miłość bliźniego nie może ograniczać się do granic doczesności, lecz ma wydoskonalić się w ogniu cierpienia i prowadzić do ostatecznego zwycięstwa w zmartwychwstaniu. CZYTAJ DALEJ!

Obietnice związane z obrazem

jezuufamtobie

Cześć obrazu  Jezusa  Miłosiernego polega  więc na ufnej modlitwie połączonej z aktami miłosierdzia. Do tak rozumianego kultu obrazu Pan Jezus przywiązał wielkie obietnice. Już przy pierwszym objawieniu obrazu zapewnił, że dusza, która czcić będzie ten obraz, nie zginie (Dz. 48), a więc dał obietnicę wiecznego zbawienia. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego (12.04.2015 r.)

ogloszenia

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Msza św. z odnowieniem aktu zawierzenia parafii Miłosierdziu Bożemu odbędzie się o godz. 15.00.    UWAGA: jest możliwość nabycia obrazu Jezusa Miłosiernego w cenie 80 zł.

2. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonkę z Jałmużną Wielkopostną 2015 w ramach ogólnopolskiej akcji „Wiara i miłosierdzie”. Skarbonki zostawiamy pod krzyżem.  Bóg zapłać za podjęty trud wielkopostny i złożoną ofiarę.

3. Tegoroczny 71 Tydzień Miłosierdzia będzie obchodzony w dniach od 12 do 18 kwietnia  pod hasłem „CARITAS DLA RODZINY”.   CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na II Tydzień Okresu Wielkanocnego (12.04 – 18.04. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E
12 kwietnia  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO J 20, 19-31
7.00 Śp. Czesława(k) i Stanisław Kowalscy, śp. Genowefa i Stanisław(m) Olewnik, śp. Wanda Grad
9.00 Dziękczynna za wysłuchane prośby z prośbą o dalsze prowadzenie i Boże błogosł. dla Leszka
9.00 O dar podnoszenia całej chojności łask codziennie otrzymywanych dla Nikodema i jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej, dla Magdy i jej bliskich osób.
10.30 Śp. Jadwiga Starzyńska w 9 rocz. śmierci
12.00 Śp. Michał Jakubiak 3 greg.
15.00 Za parafian Z AKTEM ZAWIERZENIA PARAFII BOŻEMU MIŁOSIRDZIU
18.00 Śp. Jan Przybyłek w 20 rocz. śmierci, oraz za zmarłych rodziców, braci
i Ewunię

CZYTAJ DALEJ!

Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!!!

zmartwychwstanie2

„On swoją śmiercią wybawił nas od śmierci, a Jego zmartwychwstanie jest zadatkiem naszego zmartwychwstania. Dlatego pełnią łask paschalnych radują się wszystkie ludy na całej ziemi”.

Z okazji Świąt Paschalnych życzymy aby Pan, który powstał z martwych był dla Was jedynym przewodnikiem w drodze ku świętości, niech odnawia Waszego ducha i budzi do dzieł, które sam przygotował.  Niech umiera w Was człowiek stary, a rodzi się nowy przepełniony Bożą miłością i radością. Niech Jego blask odbija się w Was samych, abyście mogli to światło przekazywać potrzebującym.

Ks. Kan. Wojciech Zwolicki
Ks. Kan. Piotr Bryk
Ks. Tomasz Wieczorek
Ks. Sławomir Milde