Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post Umacniajcie serca wasze (Jk 5, 8)

fran_wp

Trwając w czasie Wielkiego Postu zatrzymajmy się nad słowami, które przekazuje nam Ojciec Święty. Słowa te mają nas prowadzić w tegorocznym Wielkim Poście. One mają nas umocnić, ale także pokazać na co mamy zwrócić szczególną uwagę. Papież już na samym początku wskazuje, że czas Wielkiego Postu jest czasem dla całego Kościoła, wspólnot i poszczególnych wiernych. Nie jest więc to czas tylko mojego, indywidualnego zmagania się, ale należy patrzeć na ten czas w potrójnym znaczeniu. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Wielkiego Postu (1.03.2015 r.)

ogloszenia

1. Zachęcam dzisiaj wszystkich parafian na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU   od godz. 16.00 do godz. 17.15. W ciszy jest łatwiej usłyszeć głos Boga.

2. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na uregulowanie należności za ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Wykorzystajmy czas WIELKIEGO POSTU do gorliwego i owocnego udziału w Liturgii Wielkopostnej i Nabożeństwach Pokutnych. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową:

- godz. 16.30 dla dzieci

- godz. 17.15 dla dorosłych

- godz. 19.00 dla młodzieży

Pamiętajmy, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na II Tydzień Wielkiego Postu (1.03 – 7.03. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

1 marca II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   Mk 9,2-10
7.00 Śp. Julia Kata 1 greg.
9.00 Śp. Jan Walko 29 greg.
9.00 O dar nieba dla śp. Pelagii Herman w 3 rocz. śmierci oraz za zmarłych z rodziny Herman i Kędzierskich
10.30 O Boże błogosł. i opiekę MB dla Tymoteusza w 2 rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla całej rodziny
10.30 Dziękczynna w 80 rocz. urodzin Heleny Dutka z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla Jubilatki
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Wiktoria i Władysław Bielscy, zmarli z obojga stron, śp. Sławomir Kulpa i jego rodzice
18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski w dniu 60 rocz. urodzin Heleny z prośbą o Boże błogosł.

CZYTAJ DALEJ!

Udzielenie Posług Lektora i Akolity w naszej świątyni

poslugi_po

W Niedzielę 22 lutego 2015 r. podczas Sumy Parafialnej w naszym kościele  Biskup Pomocniczy dr Józef Wysocki udzielił posługi lektora siedmiu klerykom z roku trzeciego oraz posługi akolity czterem klerykom z roku czwartego w tym naszym dwóm klerykom: Piotrowi Makowskiemu i Grzegorzowi Wala. CZYTAJ DALEJ!

Droga seminaryjna – droga ku kapłaństwu!

poslugi_2015

Każdy kandydat, który zostaje przyjęty do Seminarium rozpoczyna swoją drogę ku kapłaństwu. Drogę, która nie jest łatwa, ale nie niemożliwa do przebycia. W trakcie sześciu lat przeżywanych we Wspólnocie Seminaryjnej jest kilka etapów, które pamięta się bardzo długo, albo nawet do końca życia. Przy okazji posług lektoratu i akolitatu warto przybliżyć te etapy, które powinien przejść każdy z kleryków. Te etapy to posługi, które się otrzymuje z rąk Księdza Biskupa.

Pierwsze dwa lata formacji są bardzo podobne. Oprócz tego, że na początku wszystko jest nowe i trzeba się do wielu rzeczy przyzwyczajać, to nie ma w ciągu tych dwóch lat żadnych posług. To czas na wejście w „tryb” seminaryjny, to czas na pogłębienie relacji z Panem Bogiem, a także czas na naukę uczenia się. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu (22.02.2015 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj na Sumie Parafialnej o godz. 12.00 klerycy roku III i IV Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu otrzymają posługę LEKTORATU I AKOLITATU. Pamiętajmy  w modlitwie, o tych którzy przygotowują się do kapłaństwa. Więcej informacji o Seminarium w naszym Biuletynie. Wśród kleryków którzy dzisiaj przyjmą posługę są nasi parafianie: Grzegorz Wala i Piotr Makowski.

2. Zapraszamy parafian za tydzień  na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU   od godz. 16.00 do godz. 17.15. W ciszy jest łatwiej usłyszeć głos Boga.

3. Caritas Parafialna dzisiaj przed kościołem zbiera ofiary do puszek na pomoc dla potrzebujących. Przypominamy że punkt Caritas czynny jest w pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 do17.00 przy
ul. Broniewskiego 35. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na I Tydzień Wielkiego Postu (22.02– 28.02. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

22 lutego  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   Mt 4, 4b
7.00 Śp. Emilia i Wacław Czeszejko – Sochaccy
9.00 O zdrowie dla Bartosza
10.30 O Boże błogosł., potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla Tomasza Szczepanikaz okazji 40-tych urodzin
12.00 Za Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu a szczególnie za Grzegorza i Piotra, którzy w tym dniu przyjmą posługę Akolitatu
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Zofia Kowalska w 3 rocz. śmierci, śp. Wladysław Kowalski w 13 rocz. śmierci oraz za rodzicow z obojga stron
18.00 Śp. Jan Walko 22 greg.

CZYTAJ DALEJ!

48. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU 15–21 lutego 2015 r.

abstynencja

W niedzielę 15 lutego 2015 roku rozpoczyna się 48. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Będzie on przebiegał pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie wiernych w  nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. W każdej dobrze funkcjonującej parafii powinien to być tydzień zintensyfikowanej pracy trzeźwościowej, próba stworzenia zespołów apostolstwa trzeźwości, grup modlitewnych, włączenia dzieci i młodzieży do różnych wspólnot formacyjnych, w tym Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę w ciągu roku (15.02.2015 r.)

ogloszenia

1. Jutro 16 lutego(poniedziałek) dzień modlitw za Bractwo Szkaplerzne, a także za osoby noszące Szkaplerz Święty. Zapraszamy wszystkich należących i pragnących włączyć się do tej wspólnoty na Mszę św. o godz. 18.00 – dziękczynną za drugi tytuł naszego Kościoła: MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ oraz na  nabożeństwo szkaplerzne po Eucharystii. Powyższej uroczystości będzie przewodniczył J.E. ks. dr Biskup Jan Styrna – Senior.

2. Przypominamy!!! Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. tj. klas  III za tydzień na Mszy św. o godz. 15.00. Obecność rodziców obowiązkowa.

3. We wtorek spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa na plebanii o godz. 19.00. Zapraszamy CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na VI Tydzień okresu w ciągu roku (15.02– 21.02. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

15 lutego  VI NIEDZIELA ZWYKLA   Mk 1, 40-45
7.00 Za zmarłych z rodzin Niewińskich, Moczydłowskich, Karpiesiuk i Adamowicz
9.00 Śp. Maria Słomińska w 3 rocz. śmierci, śp. Józef, Zygmunt
10.30 Śp. Leszek Flaszyński w 4 rocz. śmierci
12.00 Za parafian
15.00 Dziekczynna z okazji 80 urodzin Marianny Idzikowskiej z prośba o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla Jubilatki
18.00 Śp. Jan Walko 15 greg.

CZYTAJ DALEJ!