Rekolekcje z o. Bashoborą

jbashobora

„A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wypędzać będą, nowymi językami mówić będą, węże brać będą, a choćby coś trującego wypili nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.”

Te cytowane w ubiegłą niedzielę słowa kończące ewangelię wg. św. Marka doskonale oddają charakter posługi o. JOHNA BASHOBORY, który będzie gościł w Elblągu od 5 do 7 czerwca 2015 roku. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (24.05.2015 r.)

ogloszenia

1. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na poszkodowanych w NEPALU w wyniku trzęsienia ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga wielu tysięcy osób, a oprócz tego tysiące osób zostało rannych. Dziękujemy za wparcie i okazane miłosierdzie.

2. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, a zarazem dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za udział w publicznym śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”. W dniu dzisiejszym kończy się  OKRES WIELKANOCNY.

3. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 8.00 i 18.00. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na VIII tydzień w ciągu roku (24.05 – 30.05. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

24 maja  NIEDZIELA

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

J 20, 19-23
7.00 Śp. Kazimiera(k) w 4 rocz. śmierci, śp. Dominika(k) Usik oraz zmarli z rodziny
9.00 Śp. Maria Załęska 24 greg.
9.00 O Boże błogosł. i potrzebne łaski dla Jakuba z okazji rocznicy Chrztu Świętego
10.30 Dziękczynna w 10 rocz. sakramentu małżeństwa Karoliny i Grzegorza z prośbą
o potrzebne łaski
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Bazyli i Stefania
18.00 Śp. Zygmunt Kusiak w 2 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!

Słowo na uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa – do parafii i wspólnot Diecezji Elbląskiej

bpjacek

Wspominamy dziś odejście Jezusa z tego świata do Boga Ojca. Nastąpiło ono, gdy Jezus wypełnił swoje posłannictwo. Nie chodzi tu odejście poprzez śmierć na krzyżu. Myślimy o odejściu Zmartwychwstałego, który na krzyżu zwyciężył moce zła. Po zmartwychwstaniu, Jezus wielokrotnie zjawiał się swoim uczniom. Przychodził do Apostołów, do Marii Magdaleny i do innych kobiet oraz mężczyzn, którzy byli w kręgu Jego uczniów i przyjaciół. W dniu 40 po zmartwychwstaniu Jezus po raz ostatni przyszedł do nich. Pożegnał się z nimi. Dał im ostatnie polecenie, jakby testament: Głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu (Mk 16). CZYTAJ DALEJ!

Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świetego

wigiliazds

Gdy tego pierwszego dnia tygodnia zapadł wieczór, a tam, gdzie przebywali uczniowie, zamknięto drzwi z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął w środku i pozdrowił ich: „Pokój wam”. A gdy to powiedział, pokazał im ręce oraz bok. Uczniowie uradowali się, że ujrzeli Pana. Jezus zaś odezwał się do nich ponownie: „Pokój wam! Jak Mnie posłał Ojciec, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął i oznajmił im: „Przyjmijcie Ducha Świętego. Tym, którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone; którym zatrzymacie, są zatrzymane” (J 20, 19 – 23). CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (17.05.2015 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, a za tydzień obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, która kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy o obowiązku wypełnienia Przykazania Kościelnego: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.

2. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. „MAJOWE” połączone z NOWENNĄ przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17.30, a dzieci w poniedziałki i  środy o godz. 16.30.

3. Dzisiaj na Sumie Parafialnej o godz. 12.00 dzieci klas III, będą po raz pierwszy w pełni uczestniczyć we Mszy św. Otoczmy je modlitwą i prośmy Boga by miały dobry przykład w swoich rodzinach. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na VII Tydzień Okresu Wielkanocnego (17.05 – 23.05. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

17 maja  VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Mk 16, 15-20
7.00 Śp. Wiktor Jankowski oraz zmarli z rodziny Kamińskich
9.00 Dziękczynna z prośbą o dalsze prowadzenie i Boże błogosł. dla Leszka
10.30 Śp. Maria Załęska 17 greg.
12.00 Uroczystość I Komunii Świętej
15.00 Śp. Jan Jaworski w 7 rocz. śmierci, śp. Zofia i Andrzej Jaworscy, śp. Marianna i Bolesław Stan
18.00 W dniu imienin z prośbą o Boże błogosł., dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla ks. Sławomira – intencja od Margaretki i Kręgu Biblijnego

CZYTAJ DALEJ!

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA DOBRO WSPÓLNE – WYBORY

wybory2015

Dobro wspólne angażuje wszystkich członków społeczeństwa: nikt nie jest zwolniony z obowiązku współpracy, stosownie do swoich możliwości, na rzecz jego osiągnięcia i rozwoju. Dobro wspólne wymaga, by zaangażowanie w służbę na rzecz jego urzeczywistniania było pełne, nie oparte na okrojonych wizjach, podporządkowanych cząstkowym korzyściom, jakie można z niego czerpać, ale na logice, która dąży do podejmowania coraz szerszej odpowiedzialności. Dobro wspólne jest konsekwencją najwznioślejszych skłonności człowieka, ale jest dobrem trudnym do osiągnięcia, ponieważ wymaga odpowiedniego nastawienia i nieustannego szukania dobra innych, traktowanego jak dobro własne (Kompendium Nauki Społecznej Kościoła). CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną (10.05.2015 r.)

ogloszenia

1. Trwają nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. „MAJOWE”. Zapraszamy dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17.30, a dzieci w poniedziałki i  środy o godz. 16.30.

2. W środę 13 maja przypada 98 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie (objawienia trwały 6 miesięcy), a także rocznica zamachu na św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 17.30.

3. Ks. Biskup Józef  Wysocki serdecznie zaprasza do Stagniewa – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i Świętego Jana Pawła II na UROCZYSTOŚCI FATIMSKIE, które rozpoczną się w środę o godz. 18.00. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na VI Tydzień Okresu Wielkanocnego (10.05 – 16.05. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

10 maja  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA J 15, 9-17
7.00 Śp. Stanisław, Jerzy, Waldemar Kieza
9.00 O dar podnoszenia łask i wprowadzania ich w życie dla Nikodema i jego rodziny, Agnieszki i całej rodziny zakonnej oraz dla Magdy i jej bliskich
9.00 Dziękczynna za całą rodzinę Pych, za dzieci i wnuka Mateusza z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski
10.30 O zdrowie i potrzebne łaski w walce z chorobą dla Waldemara Boguszewskiego oraz
o opiekę Matki Bożej
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Józef Słomiński w 22 rocz. śmierci, śp. Maria i Zygmunt
18.00 Śp. Maria Załęska 10 greg.
18.00 Śp. Julian, Władysława(k), Lucyna, Tadeusz

CZYTAJ DALEJ!