Rekolekcje Adwentowe „SPOTKANIA U RAFAŁA”

spotkanialogo

Celem naszych „Spotkań u Rafała” jest ewangelizacja tj. doprowadzenie uczestników do spotkania z Jezusem Chrystusem jako Bogiem żywym, obecnym w historii człowieka.

Kolejnym – stworzenie w parafii wspólnoty żywej wiary oraz danie ludziom oferty pogłębiającej wiarę w postaci przedstawienia grup czy wspólnot istniejących w naszej parafii a także integracja środowiska świeckich i duchownych, którym leży na sercu nowa ewangelizacja.  CZYTAJ DALEJ!

„SPOTKANIA U RAFAŁA” – program

NIEDZIELA – 14 grudnia (nauki według porządku Mszy Św.)

CZWARTEK – 18 grudnia – ROZPALENIE

6.30 Msza Św. Roratnia z nauką dla dorosłych
11.00 Nauka dla dorosłych
16.00 Nauka dla Szkoły Podstawowej kl. IV – VI  w kościele
17.00 Nauka dla Gimnazjum kl. I i II na plebanii
18.00 Nauką dla dorosłych
18.00 Nauka dla Szkoły Podstawowej kl. I, II, III na plebanii
20.00 Nauką dla Bierzmowanych i Starszych
21.00 Apel Jasnogórski w intencji parafii

CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu „GAUDETE” (14.12.2014 r.)

ogloszenia

1. Wszyscy z niepokojem śledzimy jak kształtuje się sytuacja na Wschodniej Ukrainie, tamtejszy Kościół bardzo konkretnie i dotkliwie doświadcza skutków trwającej wojny a w perspektywie zima ze wszystkimi konsekwencjami. Pamiętajmy o naszych siostrach i braciach, którym przyszło żyć w trudniejszych od nas okolicznościach. W ostatnią niedzielę były zbierane ofiary by wspomóc  Kościół na Wschodzie. Nasza parafia uczyni to dzisiaj zbierając ofiary do puszek, przed kościołem. Bóg zapłać za okazaną miłość.

2. Rekolekcje Adwentowe czyli „ SPOTKANIA U RAFAŁA” w naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj a kontynuowane będą w dniach 18, 19, 20 grudnia. W tym roku rekolekcje poprowadzi  Diecezjalna Szkoła Ewangelizatora oraz Mariańska Wspólnota Młodych Ruah. Prośmy na ten czas o światło Ducha Świętego dla osób prowadzących i całej parafii. Zaplanujmy dobrze swoje obowiązki domowe, by wziąć udział w duchowym przygotowaniu do świąt Narodzenia PańskiegoDokładny program na ostatniej stronie Biuletynu. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na III Tydzień Adwentu (14.12 – 20.12. 2014 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

14 grudnia  III  NIEDZIELA   ADWENTU –  Gaudete – Rekokekcje J 1, 6-6 19-28
7.00 Dziękczynna za dzieci, wnuki, prawnuki, synowe, zięciów i ich rodziny
9.00 Śp. Cezary w 5 rocz., śp. Marcin w 16 rocz., sp. Krystyna w 1 rocz., z rodziny Czerpińscy oraz śp. Tadeusz, Anita, Arkadiusz Tyszka
9.00 Dziękczynna za ogrom łask otrzymanych przez rodzinę Gabriel w całym roku 2014
10.30 Śp. Bronisława(k) Wawryszuk 14 greg.
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Ignacy w 10 rocz. smierci, sp. Stanislaw(m) w 12 rocz. śmierci oraz zmarli z rodzin z obojga stron
18.00 Śp. Edward Klimek w 2 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!

Dziecko sercem rodziny – Caritas po raz 21 rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

wdpd2014

Caritas w Polsce kolejny rozpoczyna akcję Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych płonie świeca Caritas. Dzięki niej corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu (7.12.2014 r.)

ogloszenia

1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczona na uregulowanie zadłużenia za wykonany plac kościelny. Bóg zapłać za ofiary.

2. Pamiętajmy, że dzisiaj otaczamy modlitwą i ofiarami Kościoły na Wschodzie.

3. JUTRO 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy w tym dniu na Uroczyste Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17.30. Dzień ten jest świętem patronalnym Ruchu Światło-Życie, i jej gałęzi Domowego Kościoła. W sobotę 13 grudnia br. zapraszamy rodziny od godz. 15.00 do naszej parafii na REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na II Tydzień Adwentu (7.18 – 13.12. 2014 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

7 grudnia  II  NIEDZIELA   ADWENTU Mk 1, 1-8
7.00 Dziękczynna w 25 rocz. urodzin Kamila Pożaryckiego z prośbą o Boże błogosł.i potrzebne dary Ducha Świętego
9.00 Śp. Marianna, Józef, Zbigniew i Sławomir  z rodziny  Młynarskich,śp. Anna Nadolska
9.00 Śp. Irena i Henryk Jasińscy, śp. Melania i Stanislaw Karaźniewicz
10.30 Śp. Maria Boguszewska w 4 miesiąc po śmierci, śp. Zdzisław Koniecznyw 1 rocz. śmierci
12.00 Za parafian
15.00 Śp. Bronisława(k) Wawryszuk 7 greg.
16.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
18.00 Śp. Wiesław(m) Wojniak w 20 rocz. śmierci

CZYTAJ DALEJ!

W Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent

gg

Jest to bogaty w symbolikę czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czterotygodniowy czas Adwentu, który nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania, obfituje w zwyczaje i symbole. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem. Najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym, zwłaszcza w Polsce, są Roraty. CZYTAJ DALEJ!

Kto wymyślił RORATY o 6.30?

dddd

„Kto wymyślił RORATY o 6.30?” – pyta zdegustowana kandydatka do bierzmowania na portalu? Pobudka o tak wczesnej porze może być rzeczywiście wielkim poświęceniem. Spieszę więc z wyjaśnieniem kto jest temu winien? Nazwa tej wotywnej Mszy ku czci Matki Najświętszej pochodzi od łacińskich słów, rozpoczynających antyfonę na wejście. Śpiew „Rorate caeli” czyli „Niebiosa spuśćcie nam           z rosą Zbawiciela”, wyrażający tęsknotę za przychodzącym Panem, był już umieszczony w formularzu mszalnym papieża Grzegorza Wielkiego, a ten działał w VI wieku po Chrystusie. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu (30.11.2014 r.)

ogloszenia

1. Dzisiaj uroczyste zakończenie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy Mszą św. o godz. 16.00. Dziękuje Panu Bogu za ofiarowany czas oraz dziękuję kapłanom: ks. Tomaszowi i ks. Piotrowi,  posługującym,  muzycznym i tym wszystkim którym udało się przeżyć czas rekolekcji. Niech Duch Święty rozpala odkryte dary w służbie dla drugiego człowieka.  

2. Wolontariusze Caritas Parafialna  zbierają ofiary do puszek dla osób najbardziej potrzebujących naszej pomocy. Punkt Caritasu czynny będzie 11 grudnia br. (czwartek) od 16.00 do 17.00 przy ul. Broniewskiego 35.

3. Dzisiaj o godz. 19.30 na plebanii spotkanie wszystkich liderów grup parafialnych. Omawiane będą sprawy duszpasterskie oraz Rekolekcje Adwentowe.  CZYTAJ DALEJ!