Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

 petrietpauli

Święto dwóch największych Apostołów – Piotra i Pawła Kościół obchodzi 29 czerwca. Św. Piotr był uczniem wybranym przez Jezusa do pełnienia posługi prymatu w Kościele. Gorliwość misyjna św. Pawła sprawiła, że w bardzo wielu miejscach głosił Ewangelię i zakładał Kościoły. Zyskał miano „Apostoła Narodów”. Obaj przez swoje męczeństwo są związani z Rzymem. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę w ciągu roku (28.06.2015 r.)

ogloszenia

1. Teatr Katolicki FEN zaprasza na sztukę: „Którędy do nieba?” wg scenariusza ks. Adama Piekarzewskiego SDB. Jest to opowieść w formie bajki, oparta na prawdziwym wydarzeniu z życia świętego Dominika Savio. Sztuka zostanie wystawiona dzisiaj o godz. 16.30  w  naszej świątyni. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny (teatr utrzymuje się z dobrowolnych ofiar widzów).

2. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza chętne rodziny na ognisko niedaleko Tolkmicka na uroczym wzgórzu z przepięknym widokiem na Zalew Wiślany. Wyjazd 28 czerwca br. spod kościoła o godz. 13.00. Transport własny. Prosimy zabrać kiełbasę i napoje. Przewidziane w plenerze nabożeństwo czerwcowe.

3. Jutro przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a zarazem imieniny ks. kan. Piotra Bryka, który posługuje w naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o czcigodnym solenizancie. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XIII Tydzień w ciągu roku (28.06 – 4.07. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

28 czerwca  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 5, 21-43
7.00 Śp. Janina i Leopold Bąk
9.00 Śp. Wacław Żendarski 28 greg.
9.00 Dziękczynna w 60 rocz. urodzin Barbary z prośbą o Boże błogosł. i opiekę Matki Bożej dla niej i całej rodziny
10.30 Śp. Jan i Cecylia Przeradzcy, śp. Jan Ostrowski i zmarli z rodziny Fijałkowskich
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna w 20 rocz. ślubu Ilony i Grzegorza Jabłońskich z prośbą o Boże błogosł.
i potrzebne łaski dla Jubilatów
18.00 Dziękczynna w 2 rocz. urodzin Dawida z prośbą o Boże błogosł., potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla niego i jego rodziców

CZYTAJ DALEJ!

Błogosławiona Dorota z Mątów

dorota

Dorota urodziła się 25 stycznia 1347 r. w Mątowach Wielkich koło Malborka jako siódme z kolei dziecko. Ochrzczona została 6 lutego w miejscowym, do dzisiaj istniejącym kościele i otrzymała imię św. Doroty, patronki tego dnia. Rodzice Doroty, osadnicy holenderscy: Wilhelm i Agata, cieszyli się szacunkiem otoczenia. Byli bowiem prawi, pracowici i bardzo religijni. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę w ciągu roku (21.06.2015 r.)

ogloszenia

1. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na festyn. Zapraszamy na domowe ciasto i pyszny chleb ze smalcem i ogórkiem. Można również wziąć udział w loterii – każdy los wygrywa! Cena losu 4 zł. Ponadto ze wszystkich sprzedanych losów o godzinie 13.15 zostaną rozlosowane nagrody główne: tablet, bon na pizzę oraz 2 nagrody niespodzianki. Dochód z festynu zostanie przeznaczony na wyjazd na rekolekcje rodzin ze Wspólnoty Domowego Kościoła. ZAPRASZAMY

2. W czerwcu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie o godz. 17.30.

3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza chętne rodziny na ognisko niedaleko Tolkmicka na uroczym wzgórzu z przepięknym widokiem na Zalew Wiślany. Wyjazd 28 czerwca br. spod kościoła o godz. 13.00. Transport własny. Prosimy zabrać kiełbasę i napoje. Przewidziane w plenerze nabożeństwo czerwcowe. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XII Tydzień w ciągu roku (21.06 – 27.06. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

21 czerwca  XII NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 4, 35-41
7.00 Śp. Wacław Żendarski 21 greg.
9.00 Śp. Izydor, Genowefa, Andrzej Bińkowscy
10.30 Z okazji imienin i 60-tej rocznicy urodzin Danuty Zajączkowskiej z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski
12.00 Za parafian
18.00 Śp. Irena Mierzwa w 15 rocz. śmierci
18.00 O Boże błogosł., potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i prowadzenie Ducha Świętego dla ks. Tomasza z okazji imienin – intencja od Margaretki

CZYTAJ DALEJ!

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORJE 28 sierpnia – 5 września 2015 roku

medjugorje

Chorwacja kojarzy się nam przede wszystkim z wypoczynkiem nad malowniczym wybrzeżem Adriatyku, setkami wysp i wysepek, ciepłym morzem i wspaniałym słońcem. I to jest najważniejsze. Ale nie sposób wypoczywając nad brzegiem morza, nie zachwycić się historią Splitu czy Dubrownika, zadumać się nad zawieruchą wojenną na ruinach Mostaru, zamyśleć się w Medjugorje wraz z tysiącami pielgrzymów przybywającymi do tego miejsca aby odkryć Prawdę. Na taką pielgrzymkę pragniemy zaprosić. CZYTAJ DALEJ!

Ogłoszenia Parafialne na XI Niedzielę w ciągu roku (14.06.2015 r.)

ogloszenia

1. W czerwcu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie o godz. 17.30.

2. We wtorek 16 czerwca spotkanie Bractwa Szkaplerznego na Mszy św. o godz. 18.00, a wcześniej o godz. 17.30  nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Po wspólnych modlitwach spotkanie Rady Szkaplerznej na plebanii.

3. W środę 17 czerwca u naszych sąsiadów w parafii św. Brata Alberta – ODPUST PARAFIALNY. Główna Msza św. ku czci patrona o godz. 18.00. Zapraszamy. CZYTAJ DALEJ!

Intencje Mszalne na XI Tydzień w ciągu roku (14.06 – 20.06. 2015 r.)

I N T E N C J E    M S Z A L N E

14 czerwca  XI NIEDZIELA ZWYKŁA Mk 4, 26-34
7.00 Śp. Emilia i Wacław Czeszejko – Sochaccy
9.00 Śp. Wacław Żendarski 14 greg.
9.00 Śp. Lucjan Lasek w dniu imienin oraz śp. Bronisława(k), Stanisław(m), Marianna
i Feliks
10.30 Śp. Elżbieta Kisielewska w 10 rocz. śmierci
12.00 Za parafian
12.00 Dziękczynna w 40 rocz. ślubu Ireny i Edwarda Kosińskich z prośbą o Boże błogosł. i potrzebne łaski dla rubinowych Jubilatów – int. od sióstr Ewy i Beaty
18.00 Śp. Jadwiga Rejnik oraz śp. Zygmunt, Czesław(m) i Franciszek(m)

CZYTAJ DALEJ!

Święto Dziękczynienia

sob

Jak co roku – 7 czerwca 2015 roku będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, które szczególne swoje miejsce ma przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie. W tym roku odbywać będzie się pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”, a szczególnym kontekstem historycznym będzie 70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. CZYTAJ DALEJ!